27 Мај, 2022
0.0211

НОВА МИСТЕРИЈА ВО СЛУЧАЈОТ СО ИСЧЕЗНАТИОТ МАТЕЈ: Некој ги прегледува објавите на профилот на Матеј на Инстаграм

Објавено во: Балкан 25 Јануари, 2022

На Инстаграм страницата „Missing Matej Periš“ посветена на сплиќанецот по кој полицијата и граѓаните трагаат речиси еден месец, се појави нова неверојатна објава. На Јутјуб е објавено  видео на кое се гледа како некој од Инстаграм профилот на Матеј Периш ја прегледува објавата во која е означен.

Наведуваат дека  доколку полицијата не го направила тоа, можно е Матеј да влегол во неговиот профил.

Ова не е првпат да се гледа активност на социјалните мрежи на момчето од Хрватска. Во петокот, по цели 22 дена, Матеј беше достапен на Вибер во 21 часот и 53 минути. Луѓето кои не губат надеж дека ќе се појави исчезнатиот млад човек ја споделија оваа информација која предизвика лавина од коментари на мрежите. Едно од објаснувањата е дека полицијата била логирана на неговиот акаунт за да уште еднаш ја провери комуникацијата од периодот пред да исчезне.

Оваа теорија се покажа како точна бидејќи ден подоцна ја потврди таткото на Матеј, Ненад Периш, кој објаснил дека оперативци на МУП влегле во Вибер акаунтот и ја провериле кореспонденцијата.

-Веројатно и овој пат оперативците се најавиле на Инстаграм за повторно да ја поминат кореспонденцијата на Матеј, особено ако се знае дека тој ја користел оваа апликација за допишување ноќта на неговото исчезнување - објаснува извор за Курир рс.

ФОТО: Printscreen Youtube

Можеби ќе ве интересира

Грција во ОН ќе се жали за турските провокации за островите во Егејското Море

Грција во ОН ќе се жали за турските провокации за островите во Егејското Море

Жена избоде друга жена на судење во Врање

Жена избоде друга жена на судење во Врање

НЕМАВМЕ ПРОБЛЕМИ СО ШЕЌЕРОТ, ТУКУ СО ЕДЕН ТАЈКУН КОЈ САКАШЕ ДА ЗАРАБОТИ ГОЛЕМИ ПАРИ - Вучиќ за недостатокот

НЕМАВМЕ ПРОБЛЕМИ СО ШЕЌЕРОТ, ТУКУ СО ЕДЕН ТАЈКУН КОЈ САКАШЕ ДА ЗАРАБОТИ ГОЛЕМИ ПАРИ - Вучиќ за недостатокот

Вакво невереме немаме видено со децении – град со големина на тениски топчиња паѓал во Хрватска

Вакво невереме немаме видено со децении – град со големина на тениски топчиња паѓал во Хрватска

Бегалците од Украина до 1 јуни треба да ги напуштат бугарските хотели

Бегалците од Украина до 1 јуни треба да ги напуштат бугарските хотели

Хрватска да не ја пушта Србија во ЕУ, ако не се откаже од „митот Јасеновац“

Хрватска да не ја пушта Србија во ЕУ, ако не се откаже од „митот Јасеновац“

Бугарската полиција најде седум тела во шума

Бугарската полиција најде седум тела во шума

Во Албанија уапсен Исмаил Морина, кој леташе дрон на стадионот во Белград

Во Албанија уапсен Исмаил Морина, кој леташе дрон на стадионот во Белград

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА ВО ЦЕНТАРОТ НА ЗАГРЕБ: Полуголи мажи со бoксови и клоци се тепаа на семафор

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА ВО ЦЕНТАРОТ НА ЗАГРЕБ: Полуголи мажи со бoксови и клоци се тепаа на семафор