15 Декември, 2019
0.0192

Нова сервисна кампања „Повеќе грижи за вас“ на Huawei во Северна Македонија

Објавено во: Мои пари 22 Јули, 2019

Huawei отсекогаш придава големо значење на постпродажната услуга на локалните пазари, преку овластени центри за услуги и разновидни услужни кампањи.

Најновата кампања наречена „Повеќе грижи за вас“ која стартува денес, на корисниците им нуди попуст од 1300 денари за секоја вонгаранциска сервисна услуга и притоа и бесплатно добивање заштитна фолија за дисплејот.

Заштитна фолија може да се добие за следните телефони: Huawei P30 Pro, P30, P20 Pro, P20; Huawei P30 lite, Mate 20 lite, P20 lite, Mate 10 lite; Huawei Mate 20 Pro, Mate 20, Mate 10 Pro; Huawei P Smart 2019; Huawei Y6 2019, Y5 2019, Y6 2018, Y5 2018.

Оваа несекојдневна можност неделава ќе биде достапна на клиентите секој ден. Истата ќе продолжи и до крајот на годината со тоа што можност за сервисирање со попуст на корисниците на мобилни телефони на Huawei ќе им биде достапна секој последен четврток и петок во месецот.

Кампањата „Повеќе грижи за вас“ ќе се применува само за корисниците кои ќе го посетат овластениот сервисен центар на Huawei – Програм, бул. Борис Трајковски ЕЕЗ, 72, Скопје, Кисела Вода.

Подетални информации за кампањата можете да најдете на следниов линк: https://consumer.huawei.com/mk/support/service-day/

Можеби ќе ве интересира

Новогодишно дружење на “Мотоцентар“ со Атлетите на Специјалната Олимпијада Македонија

Новогодишно дружење на “Мотоцентар“ со Атлетите на Специјалната Олимпијада Македонија

ЈП Водовод и Канализација се вклучи во акцијата „Администрацијата чисти со Не биди ѓубре“

ЈП Водовод и Канализација се вклучи во акцијата „Администрацијата чисти со Не биди ѓубре“

ИутеКредит на Winterland во Скопје! Пари достапни веднаш во центарот на празничната еуфорија!

ИутеКредит на Winterland во Скопје! Пари достапни веднаш во центарот на празничната еуфорија!

Промовирана InnoTech Club, платформа за зголемување на свесноста за наука, технологија и иновации

Промовирана InnoTech Club, платформа за зголемување на свесноста за наука, технологија и иновации

Пет години стратешко партнерство на Тутунски Комбинат Прилеп и Филип Морис Интернешнал

Пет години стратешко партнерство на Тутунски Комбинат Прилеп и Филип Морис Интернешнал

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

А1 Македонија го најавува A1 Game Fest 2019 - најголемиот гејминг настан за оваа година

А1 Македонија го најавува A1 Game Fest 2019 - најголемиот гејминг настан за оваа година

Професионалната ориентација-откривање на способностите и афинитетите на учениците

Професионалната ориентација-откривање на способностите и афинитетите на учениците

Воздухот во домот може да биде од 2 до 5 пати позагаден од надворешниот воздух

Воздухот во домот може да биде од 2 до 5 пати позагаден од надворешниот воздух