22 Март, 2018
0.0628

НОВАК ЃОКОВИЌ ОТВОРА РЕСТОРАН ЗА БЕЗДОМНИЦИ: Заработив доволно да ја нахранам цела Србија

Објавено во: Стил 11 Октомври, 2017

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ отвора ресторан за бездомници. 

„Парите не се проблем. Заработив доволно пари за да ја нахранам цела Србија. Мислам дека заслужуваат вакво нешто затоа што секогаш ме поддржуваа“ - вели тој. 

Засега не се знае каде точно ќе биде ресторанот, но ќе биде во Србија. 

Ѓоковиќ веќе има два ресторани од кои еден во Белград и еден во Монте Карло. 

Тенисерот и досега истакнуваше дека сака да готви и да се занимава со угостителство. 

Можеби ќе ве интересира

Хероина во борба со пламените јазици - Билјана Денчовска, единствена жена пожарникар

Хероина во борба со пламените јазици - Билјана Денчовска, единствена жена пожарникар

ХИТОВИ ШТО ДОАЃААТ: Кои македонски албуми ги очекуваме годинава?

ХИТОВИ ШТО ДОАЃААТ: Кои македонски албуми ги очекуваме годинава?

НИКОЛА ПЕРЕВСКИ-ПЕРЕ: Ацо Конга и понатаму живее преку „Нокаут“

НИКОЛА ПЕРЕВСКИ-ПЕРЕ: Ацо Конга и понатаму живее преку „Нокаут“

Сузана Стојановска: Родителите на децата со Даунов синдром се снаоѓаат кој како знае

Сузана Стојановска: Родителите на децата со Даунов синдром се снаоѓаат кој како знае

Љубовната приказна на Светлана и Мики Црнокрак и познати македонски двојки

Љубовната приказна на Светлана и Мики Црнокрак и познати македонски двојки

ИНТЕРВЈУ- РИСИМА РИСИМКИН: Судбината на танцовите уметници е да се борат за опстанок

ИНТЕРВЈУ- РИСИМА РИСИМКИН: Судбината на танцовите уметници е да се борат за опстанок

Љубовницата на Путин и можеби првата дама на Русија го одвлече вниманието на руските избори

Љубовницата на Путин и можеби првата дама на Русија го одвлече вниманието на руските избори

(ВИДЕО) Запрепастувачки навики: Запознајте го парот кој е опседнат со штедење

(ВИДЕО) Запрепастувачки навики: Запознајте го парот кој е опседнат со штедење

Легендарниот Ринго Стар стана витез

Легендарниот Ринго Стар стана витез