21 Јули, 2019
0.0196

НОВИ ЦЕНИ: Од полноќ ќе точите бензин и дизел по поскапи цени

Објавено во: Економија 15 Април, 2019

Цената на светските пазари расте а токму тоа е причина да поскапат и оние на нафтените деривати во земјава.

Во следните две недели возачите ќе полнат резервоари со бензини и дизел кој поскапуваат за 2,5 до три денари, односно 1,5 денар.

Ова станува јасно од последната одлука на РКЕ донесена денеска со која после полноќ Еуросупер 95 ќе се точи за 71,5 денари за литар а Еуросупер 98 по цени од 73 денари за литар.

Дизелот кој ќе се продава во следните две недели за 1,5 денари повеќе од минатите 14 дена ќе чини 62,5 денари.

51 денар по литар ќе се продава  Екстра лесното масло за домаќинство а мазутот бележи скок на цената и ќе чини 34,45 денари.

Можеби ќе ве интересира

162 микро, 181 мали и 25 средни домашни компании во финалната селекција за комерцијализација на иновации

162 микро, 181 мали и 25 средни домашни компании во финалната селекција за комерцијализација на иновации

(ВИДЕО) Апостолска: Над 3,5 милиони фискални сметки скенирале граѓаните

(ВИДЕО) Апостолска: Над 3,5 милиони фискални сметки скенирале граѓаните

Ова се топ три најплатени професии во Македонија

Ова се топ три најплатени професии во Македонија

Владата без јасна стратегија за тужбата од Хеленик петролеум: Процесот бил сензитивен

Владата без јасна стратегија за тужбата од Хеленик петролеум: Процесот бил сензитивен

ПОРАСНАЛЕ ПЛАТИТЕ: Анѓушев кажа кога ќе стигнеме до 500 евра

ПОРАСНАЛЕ ПЛАТИТЕ: Анѓушев кажа кога ќе стигнеме до 500 евра

Трипуновски: Над 500 вработени во државното Водостопанство три месеци без плата

Трипуновски: Над 500 вработени во државното Водостопанство три месеци без плата

Пултови за МојДДВ: Зошто некои сметки не се скенираат

Пултови за МојДДВ: Зошто некои сметки не се скенираат

Македонците со двојно повеќе „дебели“ кредити, купуваат поскапи недвижнини и автомобили

Македонците со двојно повеќе „дебели“ кредити, купуваат поскапи недвижнини и автомобили

Колку пари има во бизнисот со цигари?

Колку пари има во бизнисот со цигари?