05 Август, 2020
0.0202

НОВИ СНИМКИ: Мицкоски разговара за Законот за ЈО со осуммината исклучени пратеници од ВМРО

Објавено во: Македонија 12 Јули, 2020

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, според објавувачот на снимките, разговара со осуммината исклучени пратеници од ДПМНЕ.

Имено, тие беа избрани од листа на ВМРО-ДПМНЕ на парламентарните избори во 2016 година, ама беа исклучени од партијата откако ги поддржаа уставните измени според Преспанскиот договор, а потоа гласаа и за двотретинскиот Закон за Јавно обвинителство.

Во првата снимка Мицкоски говори за „понуда“ со која би се излегло на следна средба. Во втората снимка, пак, тој посочува дека еден ден вистината ќе излезе на виделина, веројатно мислејќи на начинот на кој пратениците биле убедувани да го поддржат Преспанскиот договор.

Понатаму, во третата снимка лидерот на ВМРО-ДПМНЕ им предочува на соговорниците дека низ посетите на општинските комитети барал да не бидат напаѓани. И во четвртата снимка говори за Законот за јавно обвинителство. 

Можеби ќе ве интересира

Албански полицајци уапсиле двајца македонски државјани барани со потерница од Австрија и Словенија

Албански полицајци уапсиле двајца македонски државјани барани со потерница од Австрија и Словенија

Мицкоски порача: Остануваме опозиција ако не успееме во преговорите

Мицкоски порача: Остануваме опозиција ако не успееме во преговорите

КОВИД БИЛАНС: Починаа шест лица, 88 новозаразени од 1.507 тестирања

КОВИД БИЛАНС: Починаа шест лица, 88 новозаразени од 1.507 тестирања

(ВИДЕО) РАДОСТ: Некои жители на ЗОО-Скопје уживаат под дождовните капки

(ВИДЕО) РАДОСТ: Некои жители на ЗОО-Скопје уживаат под дождовните капки

АГИМ НУХИУ ГИ УЖИВА НЕКОЛКУТЕ ДЕНА КАКО ПРВ ЧОВЕК НА МВР - ќе биде на тоа место до формирањето на новата влада

АГИМ НУХИУ ГИ УЖИВА НЕКОЛКУТЕ ДЕНА КАКО ПРВ ЧОВЕК НА МВР - ќе биде на тоа место до формирањето на новата влада

ТРАГЕДИЈА ВО КИЧЕВО: Малолетник починал од струен удар

ТРАГЕДИЈА ВО КИЧЕВО: Малолетник починал од струен удар

ИЗВАШТАЈ НА ИЈЗ: Новозаразени со Ковид-19 се регистрирани во 28 града во последната недела на јули

ИЗВАШТАЈ НА ИЈЗ: Новозаразени со Ковид-19 се регистрирани во 28 града во последната недела на јули

Нашите тројца војници во Либан не се во Бејрут и се безбедни

Нашите тројца војници во Либан не се во Бејрут и се безбедни

ПОГОДЕНА ПРОГНОЗА - силен дожд во Скопје

ПОГОДЕНА ПРОГНОЗА - силен дожд во Скопје