14 Јули, 2020
0.0285

НОВИНАРКАТА ДУШИЦА МРЃА НЕГАТИВНА - останува во самоизолација до вториот тест

Објавено во: Македонија 06 Јуни, 2020

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зеќири, пред да знае дек е позитивен на коронавирусот.

„По препорака на епидемиолозите останувам во самоизолација до втор негативен тест на 14 ден. Добро сум и целиот овој период бев добро.
Од срце благодарам на сите за грижата и подршката за мене и моето семејство, ми значи премногу во ова време-невреме.
На сите кои се борат со Covid 19 посакувам што побрзо да се изборат со болеста и да немаат никакви последици.
На сите кои во изолација ја живеат неизвесноста,им посакувам трпение и негативен тест.
Бидете одговорни и грижете се за сопственото и здравјето на своите најблиски,никој нема тоа да го направи за вас.
Бидете живи и здрави!“, напиша новинарката Мрѓа.

Можеби ќе ве интересира

Гласале 723 лица заболени од коронавирус и во самоизолација

Гласале 723 лица заболени од коронавирус и во самоизолација

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа заболените и луѓето во самоизолација, а денес има 88 нови инфицирани

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Гласаа заболените и луѓето во самоизолација, а денес има 88 нови инфицирани

До 15 часот гласаа 340 луѓе кои се во самоизолација

До 15 часот гласаа 340 луѓе кои се во самоизолација

Директорот на ЗОО приведен поради објава на Фејсбук да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Директорот на ЗОО приведен поради објава на Фејсбук да се чкртне „Северна“ на гласачкото ливче

Кој ќе се обрати на Илинден во Скопје, Крушево и Пелинце?

Кој ќе се обрати на Илинден во Скопје, Крушево и Пелинце?

Maкедонија се приклучува кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19

Maкедонија се приклучува кон глобалната набавка на вакцини за КОВИД-19

Познато како ќе работат базените и плажите

Познато како ќе работат базените и плажите

ВАЖИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Во Косово влез само со негативен корона тест

ВАЖИ ЗА МАКЕДОНЦИТЕ: Во Косово влез само со негативен корона тест

На 15 јули ќе може да се подигнат лични карти

На 15 јули ќе може да се подигнат лични карти