15 Ноември, 2019
0.0201

Новиот министер за локална самоуправа живее на имот на своите родители?

Објавено во: Македонија 24 Јуни, 2019

Горан Милевски, новоназначениот министер за локална самоуправа, нема дом на свое име и целиот недвижен имот што го пријавил во анкетниот лист е на неговите родители.

Претседателот на ЛДП, кој доаѓа на местото на Сухејл Фазлиу, пријавил дел од куќа од 75 метри квадратни од 2,4 милиони денари и два стана од 52 м2 и 61 м2 од кои едниот купен во 1978, а другиот во 2010 со вредност од 2,3, односно 2,76 милиони денари. Сите три недвижнини се во Битола и се во сопственост на неговите родители.

Од недвижен имот, поседува опел инсигнија во вредност од 767 илјади денари, а минатата година подигнал кредит од 550.000 денари. Има девизен депозит од 1.330 евра во банка.

Можеби ќе ве интересира

Во импровизирана дрвена барака во Тетово изгоре маж

Во импровизирана дрвена барака во Тетово изгоре маж

Невладините на средба со Пендаровски испорачаа барања за почиста средина

Невладините на средба со Пендаровски испорачаа барања за почиста средина

Дескоска до судиите: Барате само пари, а не го осудувате криминалот во ваши редови

Дескоска до судиите: Барате само пари, а не го осудувате криминалот во ваши редови

Пендаровски: Многумина сметаат дека Брисел се подбива со малите земји на Балканот

Пендаровски: Многумина сметаат дека Брисел се подбива со малите земји на Балканот

Ременски потврди дека Обвинителството пронашло документи за злоупотреби кај нејзе дома

Ременски потврди дека Обвинителството пронашло документи за злоупотреби кај нејзе дома

Старото „Матично“ ќе биде за извидници

Старото „Матично“ ќе биде за извидници

Заев и Шекеринска во Шведска - поддршка за евроинтеграциите

Заев и Шекеринска во Шведска - поддршка за евроинтеграциите

Али Ахмети не си остана на ветувањето за оставката, ДУИ ќе му дава уште еден мандат

Али Ахмети не си остана на ветувањето за оставката, ДУИ ќе му дава уште еден мандат

„На таа треба да и судат на плоштад граѓаните“, вели мајката на Пино за соучесничката во убиството

„На таа треба да и судат на плоштад граѓаните“, вели мајката на Пино за соучесничката во убиството