24 Јули, 2019
0.0421

Новиот министер за локална самоуправа живее на имот на своите родители?

Објавено во: Македонија 24 Јуни, 2019

Горан Милевски, новоназначениот министер за локална самоуправа, нема дом на свое име и целиот недвижен имот што го пријавил во анкетниот лист е на неговите родители.

Претседателот на ЛДП, кој доаѓа на местото на Сухејл Фазлиу, пријавил дел од куќа од 75 метри квадратни од 2,4 милиони денари и два стана од 52 м2 и 61 м2 од кои едниот купен во 1978, а другиот во 2010 со вредност од 2,3, односно 2,76 милиони денари. Сите три недвижнини се во Битола и се во сопственост на неговите родители.

Од недвижен имот, поседува опел инсигнија во вредност од 767 илјади денари, а минатата година подигнал кредит од 550.000 денари. Има девизен депозит од 1.330 евра во банка.

Можеби ќе ве интересира

ПРВИТЕ ЗАКАНИ ИСПРАТЕНИ: Мицотакис најави притисок на Скопје и промоција на „грчка“ Македонија

ПРВИТЕ ЗАКАНИ ИСПРАТЕНИ: Мицотакис најави притисок на Скопје и промоција на „грчка“ Македонија

СОНЧЕВО И СТАБИЛНО: Еве какви температури не очекуваат

СОНЧЕВО И СТАБИЛНО: Еве какви температури не очекуваат

Кирацовски влезе во војна со бизнисменот Азманов

Кирацовски влезе во војна со бизнисменот Азманов

Законот за Јавно обвинителство ќе биде испратен на усвојување во Собранието со европско знаме и во скратена постапка

Законот за Јавно обвинителство ќе биде испратен на усвојување во Собранието со европско знаме и во скратена постапка

БиХ СО НАЈВИСОК РИЗИК: Има ли опасност од тероризам во Македонија?

БиХ СО НАЈВИСОК РИЗИК: Има ли опасност од тероризам во Македонија?

Ванковска за обраќањето на Јанева: Правната држава е одамна прежалена

Ванковска за обраќањето на Јанева: Правната држава е одамна прежалена

ФОКУС НА ДЕНОТ: Катица Јанева се огради од „Рекет“, најден е и телефонот за кој се тврдеше дека е изгубен

ФОКУС НА ДЕНОТ: Катица Јанева се огради од „Рекет“, најден е и телефонот за кој се тврдеше дека е изгубен

Како француски „Репортер“ ја опиша Преспа?

Како француски „Репортер“ ја опиша Преспа?

ПО ПОЈАВУВАЊЕТО НА ЈАНЕВА: На Твитер се бара одговорност

ПО ПОЈАВУВАЊЕТО НА ЈАНЕВА: На Твитер се бара одговорност