16 Јануари, 2021
0.0205

Ново, XL Бриош пакување од Жито Лукс

Објавено во: Мои пари 23 Ноември, 2020

Уникатниот вкус на путер, карактеристичната мекост и златеста кора на добро познатиот Бриош леб сега достапни воXL пакување од 500 гр. со XL парчиња. XL Бриош лебот на парчиња со путер е дополнување на добропознатата линијата лебови на парчиња, кои минатата година добија ХL пакувања од пченичниот бел и пченично ‘ржаниот леб.

„Проширувањето на XL линијата на лебови е одговор на  потребите и посветеноста кон нашите потрошувачи со кои градиме долгогодишната заемна доверба и на кои секогаш се трудиме да им дадеме повеќе отколку што очекуваат.Сега ќе можат да уживаат воуште поголема доза мекост, за супер богати и вкусни сендвичи со новото XL пакување Бриош, “, изјавија од Жито Лукс.

Со повеќе од 70 години постоење и доверба укажана од консументите, Жито Лукс е компанија за која традицијата претставува иновативност и постојано подобрување. Компанијата постојаното пласира иновативни производи, со кои ги следи најновите трендови во исхраната и одговара на различните потреби на потрошувачите. Создавањето на леб со XL-парчиња е дел од оваа заложба. Новиот XL Бриош се придружува на веќе добро познатата линија на лебови.


ПР Објава

Можеби ќе ве интересира

Запознајте ги Galaxy Buds Pro: Епски звук во секое време

Запознајте ги Galaxy Buds Pro: Епски звук во секое време

Новиот Galaxy S21 Ultra ги обедини легендите на британската уметничка сцена

Новиот Galaxy S21 Ultra ги обедини легендите на британската уметничка сцена

“УНИБанка” АД Скопје ќе ја исплати четвртата полугодишна камата на сопствениците на Перпетуални обврзници

“УНИБанка” АД Скопје ќе ја исплати четвртата полугодишна камата на сопствениците на Перпетуални обврзници

Време е за Winter Last Minute Sale во Скопје Сити Мол!

Време е за Winter Last Minute Sale во Скопје Сити Мол!

Претставени најновите Samsung Galaxy S уреди - S21 и S21+

Претставени најновите Samsung Galaxy S уреди - S21 и S21+

Зелени жртвени зони и жртвите на зелениот раст

Зелени жртвени зони и жртвите на зелениот раст

„М Кар“ одбележува 5 години успешна приказна увозник и диструбутер на брендовите BMW и MINI

„М Кар“ одбележува 5 години успешна приказна увозник и диструбутер на брендовите BMW и MINI

Успех во лекувањето на ковид-пациенти: Инфективниот оддел на „Аџибадем Систина“ досега третираше 2.265 пациенти

Успех во лекувањето на ковид-пациенти: Инфективниот оддел на „Аџибадем Систина“ досега третираше 2.265 пациенти

Верверидис: Европскиот кампус на Универзитетот Јорк за СИТИ Колеџ е природен чекор кон понатамошното растење, унапредување во образованието и иновација

Верверидис: Европскиот кампус на Универзитетот Јорк за СИТИ Колеџ е природен чекор кон понатамошното растење, унапредување во образованието и иновација