21 Септември, 2020
0.0282

Нуркачите го извлекоа од Преспанското Езеро безживотното тело на 16-годишното дете

Објавено во: Македонија 04 Август, 2020

По два дена трагање, нуркачите денеска го пронајдоа безживотното тело на 16-годишното момче кое завчера исчезна во водите на Преспанското езеро.

Неговото тело било лоцирано во близина на Претор, токму на местото каде што тинејџерот последен пат бил во педалинката со која се возел со неговите другари. Станува збор за момче со иницијали И.М. од Ресенско.

Инаку, веднаш по неговото исчезнување, познаници на трите момчиња на полицијата им изјавиле дека децата биле непливачи, а никој од нив не носел елек за спасување.

Несреќата се случила на 400 метри оддалеченост од брегот, каде водата достигнува длабочина од неколку метри.


Можеби ќе ве интересира

Нема целодневен престој во училиштата, градинките може повторно да затворат: Комисијата за заразни болести пред важни одлуки

Нема целодневен престој во училиштата, градинките може повторно да затворат: Комисијата за заразни болести пред важни одлуки

Денеска нов протест на мајките: Ќе попушти ли Владата за седење дома

Денеска нов протест на мајките: Ќе попушти ли Владата за седење дома

Пратеничка на ДУИ: Вработувањето Албанци е наша обврска

Пратеничка на ДУИ: Вработувањето Албанци е наша обврска

Полицијата го пронајде и го приведе родителот што нападна доктор

Полицијата го пронајде и го приведе родителот што нападна доктор

Се очекува утре одлуката на Врховен да пристигне до Кривичен, полиција се уште пред домот на Јанкулоска

Се очекува утре одлуката на Врховен да пристигне до Кривичен, полиција се уште пред домот на Јанкулоска

Комити: Наши членови не требаше да влегуваат во конфликт со граѓани кои не се навивачи

Комити: Наши членови не требаше да влегуваат во конфликт со граѓани кои не се навивачи

Нападнат доктор на Токсикологија, побарал помош на Ургентен

Нападнат доктор на Токсикологија, побарал помош на Ургентен

Струмичкиот градоначалник најави поефикасни контроли на местата каде што се собираат млади

Струмичкиот градоначалник најави поефикасни контроли на местата каде што се собираат млади

Локалните избори во Македонија ќе се одржат два месеци порано

Локалните избори во Македонија ќе се одржат два месеци порано