27 Мај, 2022
0.0297

ОБЈАВЕН РАСПОРЕДОТ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН-ЃОКОВИЌ Е НА ЛИСТАТА: Но дали сепак ќе игра, секој момент се чека одлуката

Објавено во: Свет 16 Јануари, 2022

Заврши судењето по второто укинување на визата на Новак Ѓоковиќ, а се чека одлуката на тројцата судии дали најдобриот тенисер на светот ќе може да остане и да учествува на Австралија опен.

Сепак, по долго чекање, организаторите конечно одлучија за распоредот на натпреварувањето на првиот ден од Австралија Опен! Ако Новак победи во судот, ќе го игра последниот меч во денот.

Натпреварот од 1. коло против Миомир Кечмановиќ ќе се игра на „Род Лејвер Арена“, во 11.00 часот по средноевропско време.

Инаку, според информациите кои пристигнуваат од Австралија, одлуката ќе биде изречена точно во 7.45 по средноевроспко време.

На крајот на судењето, адвокатскиот тим на Новак имаше едно важно барање.

„Нашето барање е доколку донесете одлука во наша корист, да се донесе одлука за ослободување на нашиот клиент најдоцна во рок од половина час по вашата одлука, рече адвокатот Вуд.


Можеби ќе ве интересира

„Не знаевме дека одиме во војна“: Рускиот војник кој го заробиле Украинците раскажува ...

„Не знаевме дека одиме во војна“: Рускиот војник кој го заробиле Украинците раскажува ...

Лукашенко: Се формираше нов фронт и ние тоа не можеме да го занемариме

Лукашенко: Се формираше нов фронт и ние тоа не можеме да го занемариме

Руски војници на суд признаа дека од Белгород гаѓале цели во Харков

Руски војници на суд признаа дека од Белгород гаѓале цели во Харков

Украина тврди дека во војната загинале 29.600 руски војници

Украина тврди дека во војната загинале 29.600 руски војници

Шолц вели дека Путин не може да ја скрши одбраната на Украина

Шолц вели дека Путин не може да ја скрши одбраната на Украина

Русите го заземаат Луганск, илјадници цивили се во опасност да бидат заробени

Русите го заземаат Луганск, илјадници цивили се во опасност да бидат заробени

(ВИДЕО) Се појави снимка од силниот земјотрес во Перу

(ВИДЕО) Се појави снимка од силниот земјотрес во Перу

Има места за криење и постојат сомнежи дека дел од борците од Азов останале во челичарницата

Има места за криење и постојат сомнежи дека дел од борците од Азов останале во челичарницата

Песков вели дека Украина треба да ја види реалната ситуација, Кисинџер порача Украинците да се откажат од Крим и дел од Донбас

Песков вели дека Украина треба да ја види реалната ситуација, Кисинџер порача Украинците да се откажат од Крим и дел од Донбас