29 Март, 2023
0.0233

Објавено видео, од голфот во кој загина гевгеличанец не остана речиси ништо

Објавено во: Македонија 06 Февруари, 2023

Добивај вести на Viber

Гевгеличанец роден 1988 е возачот на автомобилот марка „голф“ кој почина откако се судри со тешко товарно возило кај клучката кај Три Чешми, каде се спојуваат експресниот пат кон Штип и автопатот Штип-Миладиновци.

Од почетокот на годината до сега на патиштата околу Штип загинаа три лица во тешки сообраќајни несреќи.

Автопатот Штип – Миладиновци е затворен и во двете насоки, додека трае увидот од страна на истражните органи. Сообраќајот од Штип кон Велес, Свети Николе и Скопје и во обратна насока се одвива по регионалниот пат.


Можеби ќе ве интересира

Маричиќ за падот на ЕУ-ентузијазмот во анкетите: Граѓаните не се против, туку само се разочарани

Маричиќ за падот на ЕУ-ентузијазмот во анкетите: Граѓаните не се против, туку само се разочарани

Се огласи Вело Марковски: На мало и недоволно дехидрирано дете не му се дава инфузија одеднаш

Се огласи Вело Марковски: На мало и недоволно дехидрирано дете не му се дава инфузија одеднаш

Утре ќе се гласа за предлогот Владата времено да ја превземе Универзална сала

Утре ќе се гласа за предлогот Владата времено да ја превземе Универзална сала

(ВИДЕО) Битолчани масовно, започна протестот за смртта на Јана

(ВИДЕО) Битолчани масовно, започна протестот за смртта на Јана

Училиште во Мала Речица исклучено поради неплатени сметки за струја

Училиште во Мала Речица исклучено поради неплатени сметки за струја

Кривична пријава за одгледувач на канабис за медицински цели од Гевгелија

Кривична пријава за одгледувач на канабис за медицински цели од Гевгелија

Владата со нов Закон за Академија за судии и јавни обвинители

Владата со нов Закон за Академија за судии и јавни обвинители

Битолското обвинителство повикува лица на разговор, се чекаат извештаите за смртта на Јана

Битолското обвинителство повикува лица на разговор, се чекаат извештаите за смртта на Јана

Синот на Талат Џафери стана обвинител со диплома

Синот на Талат Џафери стана обвинител со диплома