15 Декември, 2019
0.0159

(ОБНОВЕНО) Ново ВИДЕО од трагедијата во Будимпешта: Потрагата по исчезнатите се проширува и во Србија

Објавено во: Свет 30 Мај, 2019

Излезе ново видео во кое се гледа како настанала несреќата на Дунав во Будимпешта. На снимката се гледа како гигант за крстарење на реки турка помал туристички брод, кој за само неколку секунди потонал.

Унгарската полиција соопшти дека отворила  кривична истрага за потонувањето на туристичкиот брод во Дунав, при што загинаа седум јужнокорејски туристи. Исто така властите соопштија дека истрагата за исчезнатите туристи во водите на Дунав ќе се прошират до Србија, пренесуваат медиумите од регионот.

Полицијата соопшти дека капетаните на двата брода биле искусни професионалци. Од министерството за надворешни работи на Јужна Кореја соопштија дека туристите на брод што потонал не носеле спасувачки ремени.


Видео ATV Magyarorszag 

Фото Танјуг

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО+ВИДЕО) НАСИЛНИ СУДИРИ ВО БЕЈРУТ: Демонстрациите излегоа од контрола

(ФОТО+ВИДЕО) НАСИЛНИ СУДИРИ ВО БЕЈРУТ: Демонстрациите излегоа од контрола

Чеченци планирале да извршат масакр за Божиќ во Виена

Чеченци планирале да извршат масакр за Божиќ во Виена

(ВИДЕО) СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС НА ФИЛИПИНИТЕ: Загина дете откако врз него се урнал ѕид

(ВИДЕО) СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС НА ФИЛИПИНИТЕ: Загина дете откако врз него се урнал ѕид

Активистката Грета се извини за изјавата дека политичарите треба да бидат „турнати до ѕид“

Активистката Грета се извини за изјавата дека политичарите треба да бидат „турнати до ѕид“

(ФОТО) Аеродром во Литванија ја откри елката: Украсите кријат неверојатна порака

(ФОТО) Аеродром во Литванија ја откри елката: Украсите кријат неверојатна порака

Унгарија сака да ја напушти ЕУ?

Унгарија сака да ја напушти ЕУ?

ЕУ подари 250 камили на африканска држава

ЕУ подари 250 камили на африканска држава

(ВИДЕО) На остров колку две фудбалски игралишта живеат 1.200 жители

(ВИДЕО) На остров колку две фудбалски игралишта живеат 1.200 жители

(ВИДЕО) ИДЕНТИФИКУВАНА ПРВАТА ЖРТВА ОД ВУЛКАНОТ НА СМРТТА: Нејзината сестра и татко се борат за живот

(ВИДЕО) ИДЕНТИФИКУВАНА ПРВАТА ЖРТВА ОД ВУЛКАНОТ НА СМРТТА: Нејзината сестра и татко се борат за живот