21 Април, 2018
0.0602

Од кого Грција ќе добие нови 6,7 милијарди евра за економска помош?

Објавено во: Балкан 22 Март, 2018

Четвртата транша од 6,7 милијарди евра за економска помош за Грција е одобрена од Германија. Буџетската комисија во германскиот Парламент донесе позитивна одлука за доделување на економска помош за Грција, објавија грчки медиуми

Европските институции констатирале дека Грција реализирала 110 барања од мерките за реформи. По овие соопштенија иако против таа одлука биле од Алтернатива за Германија и Либералите, Владата во Берлин е согласна за деблокирање на следната транша.


Можеби ќе ве интересира

Зошто турското злато е повлечено од американските сефови?

Зошто турското злато е повлечено од американските сефови?

АНКЕТА: Дали Србите веруваат дека Косово е изгубено?

АНКЕТА: Дали Србите веруваат дека Косово е изгубено?

Ивана Трамп во Белград: Што прави поранешната сопруга на Доналд во Србија?

Ивана Трамп во Белград: Што прави поранешната сопруга на Доналд во Србија?

Катругалос: Сакаме комплетно решение за да не се создаде проблем во следната деценија

Катругалос: Сакаме комплетно решение за да не се создаде проблем во следната деценија

Вуцис: Грција има интерес да се реши името, но со уставни гаранции

Вуцис: Грција има интерес да се реши името, но со уставни гаранции

Харадинај вели дека Србија ќе го признае Косово

Харадинај вели дека Србија ќе го признае Косово

Од пловечка резиденција до `рѓа: Како денес изгледа познатиот брод „Галеб“ на Маршалот Тито

Од пловечка резиденција до `рѓа: Како денес изгледа познатиот брод „Галеб“ на Маршалот Тито

Китаровиќ бара да се казни Шешељ, но нејасно е дали навистина го газел хрватското знаме?

Китаровиќ бара да се казни Шешељ, но нејасно е дали навистина го газел хрватското знаме?

На денешен ден пред многу години, на Белград го снајде ова!

На денешен ден пред многу години, на Белград го снајде ова!