06 Март, 2021
0.0244

Од лични причини новинарката Душица Мрѓа ќе паузира од емисијата 24 Анализа

Објавено во: Македонија 23 Јануари, 2021

Познатата и долгогодишна новинарка Душица Мрѓа најави преку фејсбук дека ќе паузира од својата емисија, која на телевизијата 24 оди секој четврток, од исклучиво лични причини. 

„Почитувани гледачи,почитувани соработници,почитувани колеги,сакам да Ве известам дека извесен период, поради исклучиво лични причини, ќе паузирам од 24 Анализа. Сакам од срце да се заблагодарам за досегашната доверба на гледачите,на поддржувачите и на критичарите.

Вие сте мојата сила. Им благодарам и на соработниците и на колегите. Но,особено сакам да се заблагодарам на сопственичкиот и на менаџерскиот тим на ТВ 24 за сета помош,разбирање и поддршка.

Се надевам и посакувам што побргу да Ви посакам добровечер и добредојде од "моето" студио, во "мојата" 24 Анализа, дотогаш мојот четврток има достојна замена.

Се гледаме,наскоро!“, напиша Мрѓа на својот фејсбук профил. 

Можеби ќе ве интересира

ФИЛИПЧЕ: Засега нема потреба од рестриктивни мерки, но не ја исклучувам таа можност

ФИЛИПЧЕ: Засега нема потреба од рестриктивни мерки, но не ја исклучувам таа можност

СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ПОЧНЕ ВАКЦИНИРАЊЕТО СО РУСКАТА ВАКЦИНА - министерот Филипче оптимист

СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ПОЧНЕ ВАКЦИНИРАЊЕТО СО РУСКАТА ВАКЦИНА - министерот Филипче оптимист

АНГЕЛ ЏАМБАСКИ ПОВТОРНО СО НАПАД: Белград работи против сплотеноста меѓу Македонија и Бугарија

АНГЕЛ ЏАМБАСКИ ПОВТОРНО СО НАПАД: Белград работи против сплотеноста меѓу Македонија и Бугарија

Во центар: Во Македонија се спроведуваше сценарио премиер да биде Мицкоски

Во центар: Во Македонија се спроведуваше сценарио премиер да биде Мицкоски

ФРОСИНА РЕМЕНСКИ ПАК БРАНУВА: Вестите за Фрчкоски и Османи нема да ви го покријат клучното прашање - до каде е истрагата за бегството на Мијалков

ФРОСИНА РЕМЕНСКИ ПАК БРАНУВА: Вестите за Фрчкоски и Османи нема да ви го покријат клучното прашање - до каде е истрагата за бегството на Мијалков

Д-р. Лазаров: Матичните лекари уште немаат добиено пари за декември лани

Д-р. Лазаров: Матичните лекари уште немаат добиено пари за декември лани

ПОВТОРНО ЗГАСНА МЛАД ЖИВОТ ОД КОРОНАТА - 39 годишен скопјанец е нова жртва на подлата болест

ПОВТОРНО ЗГАСНА МЛАД ЖИВОТ ОД КОРОНАТА - 39 годишен скопјанец е нова жртва на подлата болест

ДВЕ ЖЕНИ ИЗМАМЕНИ - им одзеле златен накит лажејќи ги дека знаат да гатаат и да растураат магии

ДВЕ ЖЕНИ ИЗМАМЕНИ - им одзеле златен накит лажејќи ги дека знаат да гатаат и да растураат магии

ЕДНО ДЕЛО ЗАСТАРУВА: Казната за Мијалков ќе се намали од 12 на 9 години затвор

ЕДНО ДЕЛО ЗАСТАРУВА: Казната за Мијалков ќе се намали од 12 на 9 години затвор