07 Април, 2020
0.0222

Од полноќ дизелот поскапува

Објавено во: Економија 10 Септември, 2019

Горивата имаат нови цени од полноќ, при што дизелот поскапe за половина денар.

Бензинот „еуросупер БС – 95“ поевтинува за половина денар, а за тој износ поскапуваат дизелот и екстра лесното масло за домаќинства. Вака одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Литар „еуросупер БС-95“ од полноќ ќе се продава за 66,5 денари, а „еуросупер БС-98“ ќе чини 69 денари.

„Еуродизел (ДЕ V)“ пак од полноќ ќе се продава по цена од 61,50 денари за литар, додека „екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ01)“ по 51,5 денари.

Цената на мазуотот М-1 HC се намалува за 0,664 денари за килограм и ќе изнесува 31,147 денари.

Можеби ќе ве интересира

КОРОНАТА НЕ ИМ МОЖЕ НИШТО: Десет држави многу брзо ќе закрепнат економски

КОРОНАТА НЕ ИМ МОЖЕ НИШТО: Десет држави многу брзо ќе закрепнат економски

СТОПАНСКА КОМОРА: Брзиот, навремен и квалитетен проток на информации е клучен за компаниите во кризнава ситуација

СТОПАНСКА КОМОРА: Брзиот, навремен и квалитетен проток на информации е клучен за компаниите во кризнава ситуација

НАМАЛЕНА ФИРМАРИНАТА ЗА ОВАА ГОДИНА - еве какви се олеснувањата од Градот Скопје

НАМАЛЕНА ФИРМАРИНАТА ЗА ОВАА ГОДИНА - еве какви се олеснувањата од Градот Скопје

Бизнисот бара поврат на ДДВ на 15 дена, државата да се раздолжува навреме

Бизнисот бара поврат на ДДВ на 15 дена, државата да се раздолжува навреме

Угостителите не ги сакаат владините кредити

Угостителите не ги сакаат владините кредити

Бујар Османи: За дозвола директно кај Авзиу на мобилен

Бујар Османи: За дозвола директно кај Авзиу на мобилен

Хавзиу: Вработени се принудуваат да потпишуваат договори на скратено работно време

Хавзиу: Вработени се принудуваат да потпишуваат договори на скратено работно време

ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ ЗА ТИЕ ШТО ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ РАБОТА - имаат право на 50 отсто од платата

ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ ЗА ТИЕ ШТО ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ РАБОТА - имаат право на 50 отсто од платата

Министерот Трајан Димковски до земјоделците: Продавајте онлајн

Министерот Трајан Димковски до земјоделците: Продавајте онлајн