25 Март, 2018
0.0567

ОД ПОЛНОЌ: По овие цени ќе се точат горива

Објавено во: Македонија 19 Февруари, 2018

Регулаторната комисија ги корегираше цените на нафтените деривати, и реши бензините и дизелот да се точат по поевтина цена од ноќеска на полноќ.

Тоа значи дека за 2,5 денари се намалуваат цените на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) .

Имено, почнувајќи од полноќ во наредните две недели ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се точи по цена од 65,50 ден/лит а  ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе чини  67,00 ден/лит.

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе се точи за  57,00 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 45,50 ден/лит.

Намалување има и кај цената на мазутот која ќе изнесува 27,856 ден/кг. 

Можеби ќе ве интересира

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава