24 Октомври, 2020
0.0330

ОД ШТО ПОЧИНА БЕБЕТО ПРОНАЈДЕНО МРТВО ВО СЕЛО КАЈ ВРШАЦ - еве што покажа обдукцијата

Објавено во: Балкан 21 Септември, 2020

Брзата помош од Вршац пријавила во полиција дека едномесечно бебе е пронајдено мртво во куќа во селото Загајица, пренесуваат медиумите.

Според нив, дежурниот лекар за брза помош ја констатирал смртта и утврдил дека нема повреди на телото што би индицирало дека станува збор за насилна смрт, но сепак, обдукцијата утврдила дека смртта е насилна.

Заменик-обвинителот во Панчево нареди обдукција на телото, со што се утврди дека смртта на бебето е насилна и дека се случила поради насилно механичко задушување, пренесуваат медиумите.

За случајот е известен дежурниот заменик на Вишото јавно обвинителство во Панчево, кој наредил да му бидат доставени последните сознанија од обдукцијата, по што ќе бидат преземени понатамошни постапки.

Медиумите јавуваат дека таткото на детето има 28, а мајката 17 години.

Можеби ќе ве интересира

Борисов денеска има негативен тест, ама е во изолација

Борисов денеска има негативен тест, ама е во изолација

Нема имунитет и по болеста: Тројца Срби повторно заразени

Нема имунитет и по болеста: Тројца Срби повторно заразени

Вучиќ им посакал убав ден на Србите со неговото омилено јадење: Лавина реакции

Вучиќ им посакал убав ден на Србите со неговото омилено јадење: Лавина реакции

ИМА НАД 1.600 ЗАРАЗЕНИ: Словенија пред целосен карантин

ИМА НАД 1.600 ЗАРАЗЕНИ: Словенија пред целосен карантин

ЌЕ БИДАТ ЗАГРОЗЕНИ ЛУЃЕТО И НИВНИТЕ ИМОТИ: Еве каква зима ќе има на Балканот и во Европа

ЌЕ БИДАТ ЗАГРОЗЕНИ ЛУЃЕТО И НИВНИТЕ ИМОТИ: Еве каква зима ќе има на Балканот и во Европа

НИ МАСКИ НА ОТВОРЕНО, НИ ЗАДОЛЖИТЕЛЕН ПЦР ТЕСТ - еве каква одлука донесе српскиот кризен штаб

НИ МАСКИ НА ОТВОРЕНО, НИ ЗАДОЛЖИТЕЛЕН ПЦР ТЕСТ - еве каква одлука донесе српскиот кризен штаб

(ВИДЕО) Водата се повлече и од Нивици, каде што се потпиша Преспанскиот договор

(ВИДЕО) Водата се повлече и од Нивици, каде што се потпиша Преспанскиот договор

(ФОТО+ВИДЕО) Огромни количини град паднаа на Крит

(ФОТО+ВИДЕО) Огромни количини град паднаа на Крит

Српски вирусолог тврди дека коронавирусот се пренесува на сите можни начини

Српски вирусолог тврди дека коронавирусот се пренесува на сите можни начини