17 Февруари, 2020
0.0178

Одлуката за притворот на Бојан Јовановски ќе се соопшти в понеделник

Објавено во: Македонија 30 Ноември, 2019

Во понеделник, Апелација ќе донесе одлука дали Бојан Јовановски, првообвинет во случајот „Рекет“, ќе остане во притвор во истражниот затворот Шуто Оризари. Во овој суд, мислењето на обвинителството пристигна вчера, но сè уште нема информации дали е позитивно или негативно. Адвокатот на Јовановски бара да биде пуштен од затвор заради неговата здравствена состојба. Инаку, Јовановски ќе биде пуштен од градската болница на 8 септември, најдоцна во понеделник.

Тој ќе биде таму сè додека не се завршат резултатите од тестирањата. Боки 13 беше примен во болница на барање на затворскиот лекар. Болницата 8 Ссоопшти дека е сместен во одделението за интензивна нега заради усогласување со протоколите за безбедност, а не поради сериозноста на неговата здравствена состојба.

Во моментов е во добра општа состојба и здравје. Неговиот адвокат, Сашо Дуковски, неодамна го обвини здравствениот систем дека си игра со животот на Јовановски.


Можеби ќе ве интересира

ЕДЕН МЕСЕЦ КАКО ЈА НЕМА - мистеријата продолжува, по Марија уште се трага

ЕДЕН МЕСЕЦ КАКО ЈА НЕМА - мистеријата продолжува, по Марија уште се трага

120.000 евра народни пари за џез и за музика од светот: Министерството за култура ја објави годишната програма

120.000 евра народни пари за џез и за музика од светот: Министерството за култура ја објави годишната програма

Анкета на Рејтинг - 32 на 27: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

Анкета на Рејтинг - 32 на 27: Заев би бил подобар премиер од Мицкоски

ГО СЛЕДЕЛЕ ТАЈНИ АГЕНТИ И ГО СНИМИЛЕ КАКО ОДИ КАЈ ЈАНЕВА - каде се движел Боки 13

ГО СЛЕДЕЛЕ ТАЈНИ АГЕНТИ И ГО СНИМИЛЕ КАКО ОДИ КАЈ ЈАНЕВА - каде се движел Боки 13

Мицкоски: Ги прифаќам и двата ТВ-дуели со Заев

Мицкоски: Ги прифаќам и двата ТВ-дуели со Заев

ШТО ПОБАРАА ПЕНЗИОНЕРИТЕ - и повисоки пензии, ама и стабилен систем

ШТО ПОБАРАА ПЕНЗИОНЕРИТЕ - и повисоки пензии, ама и стабилен систем

Трупот пронајден на Шар Планина, не е на планинар, туку на залутан Сириец

Трупот пронајден на Шар Планина, не е на планинар, туку на залутан Сириец

(ФОТО) РЕТКИ И АТРАКТИВНИ: Африкански пингвини ќе се шетаат низ Скопската зоолошка градина

(ФОТО) РЕТКИ И АТРАКТИВНИ: Африкански пингвини ќе се шетаат низ Скопската зоолошка градина

ЕВЕ КОИ СЕ ПЕТТЕМИНА ПРАТЕНИЦИ - или „лошо стиснаа“, или ги изневери системот

ЕВЕ КОИ СЕ ПЕТТЕМИНА ПРАТЕНИЦИ - или „лошо стиснаа“, или ги изневери системот