04 Август, 2020
0.0498

Одморот во оваа наша омилена летна дестинација никогаш не бил поевтин: Плажите викендов празни

Објавено во: Македонија 05 Јули, 2020

Одморот во Будва никогаш не бил поевтин, но и овој викенд плажите останаа празни. Многу Македонци со години го избираат црногорското крајбрежје за летен одмор, но годинава никој уште не замина таму, поради коронавирусот. Нема туристи ниту од Србија, а плажите се речиси празни.

Српските медиуми пишуваат дека цените во црногорските сметсувачки капацитетити се на најниско можно ниво, а мештаните прават се за да привлечат туристи. Тоа сепак слабо им оди. Тие кои биле велат дека чувството без гужви е одлично. 


Можеби ќе ве интересира

ШКОЛИТЕ СО МНОГУ ДЕЦА ВО КОМБИНИРАНА НАСТАВА, ОСТАНАТИТЕ РЕДОВНО ВО ШКОЛО: Конечно ќе се утврди како ќе почне учебната година

ШКОЛИТЕ СО МНОГУ ДЕЦА ВО КОМБИНИРАНА НАСТАВА, ОСТАНАТИТЕ РЕДОВНО ВО ШКОЛО: Конечно ќе се утврди како ќе почне учебната година

ДЕНЕСКА ПРВА СЕДНИЦА НА НОВИТЕ ПРАТЕНИЦИ - почнуваат разговорите за владино мнозинство

ДЕНЕСКА ПРВА СЕДНИЦА НА НОВИТЕ ПРАТЕНИЦИ - почнуваат разговорите за владино мнозинство

ЗАИГРАА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЖУРКИТЕ НА ПЛАЖИТЕ - ќе ја „букнат“ ли короната, ќе се знае за неколку дена

ЗАИГРАА КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ЖУРКИТЕ НА ПЛАЖИТЕ - ќе ја „букнат“ ли короната, ќе се знае за неколку дена

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Кривични за забавите во Охрид,

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Кривични за забавите во Охрид,

Потрагата по исчезнатото момче во Преспанското езеро запрена поради ветер и бранови

Потрагата по исчезнатото момче во Преспанското езеро запрена поради ветер и бранови

Три нови заразени со коронавирусот во Берово

Три нови заразени со коронавирусот во Берово

Пограничен инцидент се случи во Охридското езеро, известени се и албанските органи

Пограничен инцидент се случи во Охридското езеро, известени се и албанските органи

Уште не е пронајдено момчето кое се изгуби во Преспанското езеро

Уште не е пронајдено момчето кое се изгуби во Преспанското езеро

За продолжениот викенд имало повеќе тепачки низ државата

За продолжениот викенд имало повеќе тепачки низ државата