27 Септември, 2023
0.0240

ОГЛАС ЗА НАЈСЛАТКАТА РАБОТА НА СВЕТОТ-ТРАЕ ДО 31. АВГУСТ: Годишна плата 77.000 евра

Објавено во: Економија 05 Август, 2022

Добивај вести на Viber

За оваа „слатка“ работа, компанијата Candy Funhouse со седиште во Онтариоа, одвои годишна плата од 100.000 канадски долари или околу 77.000 евра.

Во необичниот оглас за работа кој привлече голем интерес, е наведено дека се бара „генерален менаџер за бонбони“.

Канадската компанија бара лице, кое мора да има повеќе од пет години и кое мора да дегустира околу 3.500 парчиња бонбони месечно.

Работата, како што стои во огласот, може да се врши дома, но условот е кандидатот да мора да живее на северот на американскиот континент.

View this post on Instagram

A post shared by Candy Funhouse (@candyfunhouse)

Портпаролката на компанијата, Ванеса Јанакијевски-Ребело, објасни дека компанијата веќе има три лица кои тестираат бонбони и дека сега се бара шеф кој би имал „златен вкус“.

Задачата би била да се одобрат нови производи преку тестирање на бонбони. Во рок од две недели, повеќе од 100.000 луѓе одговориле на огласот.

„Повеќето од кандидатите се возрасни, но 25 отсто од нив се деца“, рече таа.

Заинтересираните можат да аплицираат до 31 август. Откако ќе се вработат, од компанијата наведуваат дека новиот CCO ќе помине низ обемна обука за непцето меѓу другите обуки за работното место.


Можеби ќе ве интересира

Турската лира колабира во однос на доларот

Турската лира колабира во однос на доларот

Пијалоците од утре поевтинуваат за 10 отсто

Пијалоците од утре поевтинуваат за 10 отсто

Владата ги ограничи профитните маржи за овошјето и зеленчукот

Владата ги ограничи профитните маржи за овошјето и зеленчукот

Македонија2025 собра 1,3 милиони долари на гала вечера во Чикаго – македонската дијаспора со поддршка за развој на лидерство, едукација и македонските бизниси

Македонија2025 собра 1,3 милиони долари на гала вечера во Чикаго – македонската дијаспора со поддршка за развој на лидерство, едукација и македонските бизниси

ПОЧНАЛА БЕЗ КУНА ВО ЏЕБОТ, А ДЕНЕСКА ПРОИЗВЕДУВА 120 ИЛЈАДИ ЛИТРИ ПИВО ГОДИШНО - успешна приказна на една задруга

ПОЧНАЛА БЕЗ КУНА ВО ЏЕБОТ, А ДЕНЕСКА ПРОИЗВЕДУВА 120 ИЛЈАДИ ЛИТРИ ПИВО ГОДИШНО - успешна приказна на една задруга

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГРАДИ 400.000 НОВИ СТАНОВИ ГОДИШНО, 100.000 ЌЕ БИДАТ СОЦИЈАЛНИ: Владата инвестира 45 милијарди евра

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГРАДИ 400.000 НОВИ СТАНОВИ ГОДИШНО, 100.000 ЌЕ БИДАТ СОЦИЈАЛНИ: Владата инвестира 45 милијарди евра

ЌЕ НЕМА ДИЗЕЛ, НОВА ЗАКАНА ЗА СВЕТОТ? Најголемата европска рафинерија е во дефект, а ова се погнозите за наредните месеци

ЌЕ НЕМА ДИЗЕЛ, НОВА ЗАКАНА ЗА СВЕТОТ? Најголемата европска рафинерија е во дефект, а ова се погнозите за наредните месеци

Албанија направи рекорден скок на посета од странци

Албанија направи рекорден скок на посета од странци

Бесими: Најмногу екстра данок ќе платат фирмите од енергетскиот сектор и игри на среќа

Бесими: Најмногу екстра данок ќе платат фирмите од енергетскиот сектор и игри на среќа