06 Јули, 2020
0.0221

Ограбени Срби повикуваат на претпазливост во Грција

Објавено во: Балкан 18 Јули, 2019

Семејство кое е ограбено во Грција ги советува Србите на што да внимаваат. 

Тие порачуваат туристите да заборават на праксата после доаѓањето во Грција директно да одат во маркет, туку своите работи прво да ги остават во собите. 

Крадци повторно ограбиле туристи во Грција, но без кршење на автомобилот, туку така што нема ни да почувствувате дека сте ограбени додека не влезете во возилото.

Како што потсетуваат, кражбата вчера се случила на паркингот пред маркет во Никити.

Од гепекот на автомобилот се украдени вредни технички работи и пари од предниот дел.

„Уште еднаш ќе повториме: никаде во Грција, ни на отворена паркинзи, ни пред маркети и трговски центри, ни на фреквентни улици, ни на паркинзи на плажа, не оставајте техника и вредни работи без надзор во автомобилот на неколку минути“- предупредува порталот „Грча инфо“.

Како што пишува порталот, во последно време ги „следат“ оние туристи кои штотуку дошле на летување, бидејќи нивните автомобили се полни со работи.

Десетина автомобили од Србија досега се ограбени. 

Можеби ќе ве интересира

Повикувањето на колективен имунитет е бесмислено, тврди Каиќ

Повикувањето на колективен имунитет е бесмислено, тврди Каиќ

ДАЛИ ХРВАТСКА Е СЛЕДНАТА ДРЖАВА КОЈА ЈА ЗАТВОРА ГРАНИЦАТА ЗА СРБИТЕ - се размислува и за тоа

ДАЛИ ХРВАТСКА Е СЛЕДНАТА ДРЖАВА КОЈА ЈА ЗАТВОРА ГРАНИЦАТА ЗА СРБИТЕ - се размислува и за тоа

ТРАГЕДИЈА КАКВА ШТО НЕ СЕ ПАМЕТИ: Три млади девојки загинаа во сообраќајка, се враќале од забава

ТРАГЕДИЈА КАКВА ШТО НЕ СЕ ПАМЕТИ: Три млади девојки загинаа во сообраќајка, се враќале од забава

СТИГНАА БОЛНИЧКИТЕ КРЕВЕТИ ВО „АРЕНА“ - еве како ќе функционира привремената КОВИД болница

СТИГНАА БОЛНИЧКИТЕ КРЕВЕТИ ВО „АРЕНА“ - еве како ќе функционира привремената КОВИД болница

СЕ МЕНУВА СТАРОСНАТА СТРУКТУРА НА ЗАРАЗЕНИ: Вирусот не е нов, само возрасните не одат на журки

СЕ МЕНУВА СТАРОСНАТА СТРУКТУРА НА ЗАРАЗЕНИ: Вирусот не е нов, само возрасните не одат на журки

Грција утринава ги затвори границите за Србите

Грција утринава ги затвори границите за Србите

ПЛЕНКОВИЌ СЕ ОБРАТИ НА ПОЛНОЌ: ХДЗ победи на изборите во Хрватска

ПЛЕНКОВИЌ СЕ ОБРАТИ НА ПОЛНОЌ: ХДЗ победи на изборите во Хрватска

Петмина починати биле ставани на ист респиратор: Истрага на Инфективна клиника во Косово

Петмина починати биле ставани на ист респиратор: Истрага на Инфективна клиника во Косово

ПОТВРДЕНО: Грција ја затвора границата и за Србите, рампа има и за Македонците

ПОТВРДЕНО: Грција ја затвора границата и за Србите, рампа има и за Македонците