19 Август, 2019
0.0214

Oхридска банка сосиете женерал главен спонзор на 59. издание на Охридско лето

Објавено во: Мои пари 16 Јули, 2019

Охридска банка Сосиете Женерал и оваа година е главен спонзор и поддржувач на една од најзначајните културни манифестации во земјата - Охридско лето, одбележје на градот Охрид. 

Веќе низа години, Охридска банка Сосиете Женерал е една од најголемите поддржувачи на оваа манифестација која нуди врвна и уникатна уметничка програма и ги издигнува културните вредности на едно повисоко ниво и нуди програма која изобилнува со врвна уметност. 

Охридско лето, за Охридска Банка е многу повеќе од традиција. Во оваа манифестација Банката гледа можност за развој на клултурата и уметноста од една страна, како и можност за уникатно уметничко уживање на посетителите и надоградба на културните вредности кои се негуваат во градот Охрид. 

Во рамки на своето општествено-одговорно делување,освен поддршка на 58. манифестација Охридско лето, Банката беше насочена и кон многу друго проекти од областа на културата и уметноста. 

Повеќе информации за Охридска банка СОсиете Женерал можат да се најдат на веб страницата www.ohridskabanka.mk, Контакт центар 02 15 050, или во мрежата експозитури на Банката низ државата. 

Можеби ќе ве интересира

Светската фотографска изложба од колекцијата на ФотоЕвиденс од утре вечер во НЛБ Галерија

Светската фотографска изложба од колекцијата на ФотоЕвиденс од утре вечер во НЛБ Галерија

Уличниот дефект на улица Жан Жорес 182 е саниран

Уличниот дефект на улица Жан Жорес 182 е саниран

Најдобриот типувач на „Sport Life“ доби пежо 308

Најдобриот типувач на „Sport Life“ доби пежо 308

Прекин на водоснабдувањето на три улици во Скопје

Прекин на водоснабдувањето на три улици во Скопје

Саниран дефектот на улица Козле

Саниран дефектот на улица Козле

Во Македонија ни фали храброст во изборот на облека: Интервју со модниот инфлуенсер Денис Аљуш

Во Македонија ни фали храброст во изборот на облека: Интервју со модниот инфлуенсер Денис Аљуш

Уште само еден ден од Garage Sale

Уште само еден ден од Garage Sale

И Азески смета дека одлуката од Косово за царински бариери е популистичка мерка

И Азески смета дека одлуката од Косово за царински бариери е популистичка мерка

Новата Galaxy Note10 серија на паметни телефони официјално претставена во Скопје

Новата Galaxy Note10 серија на паметни телефони официјално претставена во Скопје