23 Октомври, 2018
0.4479
    ALK 8526.54    4.89%     BESK 10210    7.77%     CEVI 1050    5%     FERS 68126    10%     GRNT 882.5    6.37%     KJUBI 1551    6.23%     KMB 5567.22    7.07%     KVAS 15500    10.27%     MKSD 235    8.8%     MPOL 350    9.72%     MPT 50055.82    4.86%     MTUR 5200    7.95%     OHB 6778.6    3.49%     OKTA 5136.53    6.07%     PPIV 47553.12    5.67%     REPL 68000    2.36%     RZLV 70    8.53%     RZUS 130.29    8.58%     SBT 2534    9.99%     STB 1260.59    9.65%     STBP 1191.32    8.3%     STIL 147.83    9.5%     TEL 302    4.86%     TETE 2420    10%     TKVS 5661.18    5.82%     TNB 15271.57    3.89%     TPLF 907    9.95%     TTK 1290.1    9.9%     UNI 2437.07    5.96%     ZILU 256    9.87%     ZPKO 2828.24    -0.87%

Опериран од рак, со велосипед стигна до Брисел за да ја подржи „Излези ЗА заедничка Македонија“

Објавено во: Македонија 24 Септември, 2018

Велешанец опериран од рак на дебелото црево со велосипед пристигна во Брисел за да ја поддржи кампањата „Излези ЗА европска Македонија“, а згора на тоа може да се каже дека финишот го одбележал со уникатен дизајн на кошулата.

Педесет и седумгодишниот Ване Михајловски на 5 септември замина од Велес за Брисел на велосипед. Таму тој бил пречекан од амбасадорот на Република Македонија при НАТО, Зоран Дабиќ.

Михајловски во изјава за „Нова Македонија“ вели дека се одлучил на овој потег со цел да пренесе две пораки.

– Јас сум опериран од рак на дебелото црево. Кога слушнав за референдумот решив да ги спојам овие две работи За Европска Македонија, зашто верувам дека ако влеземе во ЕУ ќе имаме подобро здравство, како и за болните од рак, да не се предаваат, да продолжат да се борат, зашто луѓето кога ќе слушнат рак веднаш помислуваат на смрт. Но не е така, не треба да се падне, со физичката активност се исфрла киселоста која го храни ракот и треба што повеќе да се биде во природа, затоа што кислородот ги убива малигните клетки, вели Михајловски.


Можеби ќе ве интересира

Започна прославата на ВМРО-ДПМНЕ; Груевски не дојде

Започна прославата на ВМРО-ДПМНЕ; Груевски не дојде

Мицкоски со честитка за празникот во контекст на исклучувањата

Мицкоски со честитка за празникот во контекст на исклучувањата

Разрешениот Костадин Богданов: ВМРО-ДПМНЕ е далеку од демократска и европска партија

Разрешениот Костадин Богданов: ВМРО-ДПМНЕ е далеку од демократска и европска партија

Груевски ја прими пресудата

Груевски ја прими пресудата

И Рангелова се јави со коментар за исклучувањата и курсот по кој тера ВМРО-ДПМНЕ

И Рангелова се јави со коментар за исклучувањата и курсот по кој тера ВМРО-ДПМНЕ

Тодоров се јави: Ме исклучи анти-западно раководство

Тодоров се јави: Ме исклучи анти-западно раководство

Робертсон вели дека ваква шанса Македонија нема да има во следните 30 или 40 години

Робертсон вели дека ваква шанса Македонија нема да има во следните 30 или 40 години

Загадувањето на воздухот се врати - каде е највисоко?

Загадувањето на воздухот се врати - каде е највисоко?

Што пишуваат твитерџиите за исклучувањата од ВМРО-ДПМНЕ?

Што пишуваат твитерџиите за исклучувањата од ВМРО-ДПМНЕ?