08 Март, 2021
0.0206

Орданоски по одморот на Пелистер се враќа дома: Мојот живот оди во нови предизвици

Објавено во: Македонија 16 Јануари, 2021

Екс-директорот на АЕК, Роберт Орданоски, по објавата на Фејсбук дека се разведува од неговата сопруга Агнеса, по што следуваа безборј реакции во јавноста, денеска со уште еден нов пост, во кој вели дека по одморот во Молика се враќа дома за решавање на сите проблеми

-Последна вечер во хотел Молика, Битола ... Прекрасен хотел, прекрасна природа, прекрасни луѓе работат во него, ни овозможија прекрасен престој на оваа планина убавица, Баба. Утре е нов ден, полн со предизвици. Одморени, свежи, со позитивна енергија се враќаме да ги решиме сите отворени и затворени проблеми дома. Им благодарам сите на негативните и на позитивните коментари, сигурен сум дека ќе имаат корективно дејство на мојот однос кон животот, кој оди понатаму во нови предизвици, кои треба да се совладаат. Останете живи и здрави, животот е еден, одиме напред со нов елан и нова енергија, напиша Орданоски.


Можеби ќе ве интересира

Гаши за БГНЕС: Требаше вие први да ни доставите вакцини, а не Вучиќ

Гаши за БГНЕС: Требаше вие први да ни доставите вакцини, а не Вучиќ

Од МВР до Паркот Жена Борец: Жените ќе маршираат и за расчистување на „Јавна соба“

Од МВР до Паркот Жена Борец: Жените ќе маршираат и за расчистување на „Јавна соба“

Спасовски за 8 Март: Ќе се формира посебна полициска единица против родово насилство

Спасовски за 8 Март: Ќе се формира посебна полициска единица против родово насилство

Прашавме Македонци, Албанци, Роми што мислат за вработување во приватен сектор по етнички клуч?

Прашавме Македонци, Албанци, Роми што мислат за вработување во приватен сектор по етнички клуч?

ЕУ ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА СИТЕ ВАКЦИНИРАНИ: Дури шест земји членки на ЕУ набавуваат источни вакцини, иако Брисел сè уште не ги одобрил

ЕУ ГИ ОТВОРА ГРАНИЦИТЕ ЗА СИТЕ ВАКЦИНИРАНИ: Дури шест земји членки на ЕУ набавуваат источни вакцини, иако Брисел сè уште не ги одобрил

Свадбарите дома, хотелот под клуч: Растурена свадба во Тетово

Свадбарите дома, хотелот под клуч: Растурена свадба во Тетово

МИЦКОСКИ Е ПОДОБРО И ПОВИКУВА НА БИТКА СО ВЛАСТА - наведната глава сабја не ја сече, но мора да се исправиме

МИЦКОСКИ Е ПОДОБРО И ПОВИКУВА НА БИТКА СО ВЛАСТА - наведната глава сабја не ја сече, но мора да се исправиме

Апасиев и Левица се пофалија дека нивниот притисок ја натерал Владата да ја набави Спутник В - само дишење во врат за да работите

Апасиев и Левица се пофалија дека нивниот притисок ја натерал Владата да ја набави Спутник В - само дишење во врат за да работите

И РОСЕН ПЛЕВНЕЛИЕВ ГО СПОМЕНУВА ТИТО - зошто бугрските политичари се преокупирани со минатото

И РОСЕН ПЛЕВНЕЛИЕВ ГО СПОМЕНУВА ТИТО - зошто бугрските политичари се преокупирани со минатото