15 Април, 2021
0.0250

Осмомартовски шопинг со American Express картичките на Силк Роуд Банка

Објавено во: Мои пари 04 Март, 2021

По повод месецот на жената март, корисниците на American Express картичките издадени од Силк Роуд Банка добиваат и до неверојатни 15% поврат на средствата („cashback“) при трансакции направени кај доленаведените партнери.

Имено, со секоја трансакција со American Express картичките направена на ПОС терминал од 05.03. до 20.03.2021 година кај подолу наведените трговци корисниците добиваат поврат на средства, и тоа:

-  Sara Fashion- 15% поврат на средства,

-  АД Европа- 10% поврат на средствата,

-  Parfois, Mango и Women’secret – 10% поврат на средства,

-  Еликсир парфимерии – 15% поврат на средства, и

-  Flower Atelje цвеќарница (ТЦ Беверли Хилс) – 10% поврат на средства.

Силк Роуд Банка АД Скопје е единствен и ексклузивен издавач во државата на меѓународно признатиот бренд Аmerican Express.

Во тек е и промотивна кампања за American Express Green кредитната картичка каде што со секоја апликација за картичката до 31 Март корисниците добиваат дополнителни 500 денари бонус и се целосно ослободени од годишна членарина за првата година, како и намалени трошоци од 50% за членарина за втората година.

Банката на сите припаднички на понежниот пол им го честита претстојниот празник 8 Март – Меѓународниот ден на жената.


ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Објавен е годишниот резултат на Штаермеркише Шпаркасе Групацијата со состојба на 31 декември 2020 година

Објавен е годишниот резултат на Штаермеркише Шпаркасе Групацијата со состојба на 31 декември 2020 година

Макпетрол Инфо Поинт: Совети за безбедно претекнување

Макпетрол Инфо Поинт: Совети за безбедно претекнување

Голема наградна игра на Супер Кит-Го, Кит-Го и Тера Маркети, три автомобили во три извлекувања

Голема наградна игра на Супер Кит-Го, Кит-Го и Тера Маркети, три автомобили во три извлекувања

Скопје за првпат добива вистински вертикални градини

Скопје за првпат добива вистински вертикални градини

Сите услуги на KARIERA.mk БЕСПЛАТНИ за сите ЖЕНИ-ПРЕТПРИЕМАЧИ до крајот на годината

Сите услуги на KARIERA.mk БЕСПЛАТНИ за сите ЖЕНИ-ПРЕТПРИЕМАЧИ до крајот на годината

Независните тестирања потврдија: Прочистувачот Blueair Health Protect е првиот во светот кој го отстранува живиот коронавирус од воздухот

Независните тестирања потврдија: Прочистувачот Blueair Health Protect е првиот во светот кој го отстранува живиот коронавирус од воздухот

Битолска млекара се стекна со сертификат „Фер со потрошувачот“

Битолска млекара се стекна со сертификат „Фер со потрошувачот“

А1 Македонија со супер понуда за своите онлајн корисници: 50GB интернет, 10% попуст на месечна претплата и нов избор на атрактивни смарт уреди на рати

А1 Македонија со супер понуда за своите онлајн корисници: 50GB интернет, 10% попуст на месечна претплата и нов избор на атрактивни смарт уреди на рати

HUAWEI FreeBuds 4i го добија сертификатот од SGS - Smart Green Certification

HUAWEI FreeBuds 4i го добија сертификатот од SGS - Smart Green Certification