16 Октомври, 2018
0.2475

Отишла да работи во Швајцарија, но брзо се покајала

Објавено во: Балкан 15 Мај, 2018

Жена од Приједор, БиХ отишла да работи во Швајцарија, но брзо се покајала. 

Лејла Османовиќ(62) вели дека маката ја натерала да прифати да чува стара жена во Швајцарија, затоа што се хранела во јавна кујна. 

Таму чувала стара жена, чистела, готвела, но за месец и пол работа добила само 400 евра, а на крај наместо 6 останала само 3 месеци во Швајцарија. 

Од парите кои ги добила морала да плати и пат. 

Вели дека прифатила да оди во Женева затоа што немала избор и немала од што да живее. 

Можеби ќе ве интересира

Немаат работници, и пензионери се добредојдени

Немаат работници, и пензионери се добредојдени

Истражување: Колку Срби сакаат на Запад, а колку во Русија

Истражување: Колку Срби сакаат на Запад, а колку во Русија

НОВИ ДЕТАЛИ: Еве со каква дрога се дрогирал Северин, пред да ја убие новинарката од Русе

НОВИ ДЕТАЛИ: Еве со каква дрога се дрогирал Северин, пред да ја убие новинарката од Русе

11 мигранти напикани во автомобил починаа возејќи во спротивна насока во Грција

11 мигранти напикани во автомобил починаа возејќи во спротивна насока во Грција

Марксистичко упориште ќе стане првата НАТО-база во Албанија

Марксистичко упориште ќе стане првата НАТО-база во Албанија

(ФОТО+ВИДЕО) ГНЕВ И БОЛКА: Русе се прости од убиената новинарка Викторија Маринова

(ФОТО+ВИДЕО) ГНЕВ И БОЛКА: Русе се прости од убиената новинарка Викторија Маринова

(ВИДЕО) Србите се „истепаа“ за евтино пилешко во Лидл - еве како Борис Малагурски ова го искоментира

(ВИДЕО) Србите се „истепаа“ за евтино пилешко во Лидл - еве како Борис Малагурски ова го искоментира

ХРВАТИТЕ КАЗНУВААТ: Ова е сумата која ќе ја плати возило на српската Влада

ХРВАТИТЕ КАЗНУВААТ: Ова е сумата која ќе ја плати возило на српската Влада

НЕОБИЧЕН СЛУЧАЈ: Жена осудена бидејќи по селото ги озборувала соседите

НЕОБИЧЕН СЛУЧАЈ: Жена осудена бидејќи по селото ги озборувала соседите