10 Декември, 2019
0.0171

Откриени тајни подземни тунели на српско-унгарската граница

Објавено во: Свет 30 Ноември, 2019

Два импровизирани подземни тунели се откриени на српско-унгарската граница, објави синоќа унгарската полиција. Од таму велат дека тие им служеле на илегалните емигранти за да влезат во Унгарија преку Србија.

Едниот тунел во јужното село Ашоталом бил откриен случајно кога биле приведени 44 емигранти кои биле фатени како го користат преминот. Другиот тунел во селото Чикерија се уште не бил довршен и преку истиот не успеал да мине ниту еден емигрант. Набрзо откако биле откриени, истите биле затрупани.

Унгарија е најригорозна и најзатворена земја од ЕУ кога станува збор за илегалната емиграција која доаѓа од Африка, Блискиот Исток и Азија и изгради огради од бодликава жица на својата јужна граница.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Нема знаци на живи луѓе по ерупцијата на вулканот на Нов Зеланд: Полицијата праќа дронови

(ВИДЕО) Нема знаци на живи луѓе по ерупцијата на вулканот на Нов Зеланд: Полицијата праќа дронови

(ВИДЕО) Петмина загинаа - ерупција на вулкан во Нов Зеланд

(ВИДЕО) Петмина загинаа - ерупција на вулкан во Нов Зеланд

КАКО ДА СЕ РЕШИ УКРАИНСКАТА КРИЗА - ќе помагаат и Меркел и Макрон

КАКО ДА СЕ РЕШИ УКРАИНСКАТА КРИЗА - ќе помагаат и Меркел и Макрон

(ВИДЕО) ТАЖНО И ДРАМАТИЧНО ВО АВСТРАЛИЈА: Сиднеј во чад и пепел, пожарникари мака мачат

(ВИДЕО) ТАЖНО И ДРАМАТИЧНО ВО АВСТРАЛИЈА: Сиднеј во чад и пепел, пожарникари мака мачат

Иако почнува да доминира, Макрон е исправен пред голем предизвик

Иако почнува да доминира, Макрон е исправен пред голем предизвик

(ФОТО+ВИДЕО) Експлозија на плин во зграда во Словачка уби најмалку пет луѓе

(ФОТО+ВИДЕО) Експлозија на плин во зграда во Словачка уби најмалку пет луѓе

ФРАНЦИЈА НА НОЗЕ: Му порачаа на Макрон да се откаже од реформите во пензискиот систем

ФРАНЦИЈА НА НОЗЕ: Му порачаа на Макрон да се откаже од реформите во пензискиот систем

Руски хакери украле повеќе од 100 милиони долари

Руски хакери украле повеќе од 100 милиони долари

Граната е фрлена во прифатилиште за деца бегалци во Мадрид

Граната е фрлена во прифатилиште за деца бегалци во Мадрид