16 Октомври, 2019
0.0165

Откриено како најлесно да дојдете до грчки пасош

Објавено во: Балкан 13 Септември, 2019

Стана познато колку чини да се купи пасош кај нашиот јужен сосед . И додека кај Бугарите многумина земаа државјанства по цени од 500 евра па нагоре зависно од посредникот, тоа во Грција може да го добиете бесплатно но само ако си купите имот вреден 2 милиони евра.

Грчкиот медиум „Катимерини“ го објави планот на грчката влада посочувајќи дека со намера да привлечат инвеститори планираат со секоја купена недвижнина да понудат и пасош на нивната земја.

Како што се наведува во планот кој се крчка е Грција да биде место каде физички и правни лица ќе можат да ги оданочат нивните приходи.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Макрон не се откажува од реформите, а Рама вели дека ново сонце ќе изгрее

(ВИДЕО) Макрон не се откажува од реформите, а Рама вели дека ново сонце ќе изгрее

НАЦИ-СКАНДАЛ БО БУГАРИЈА: Бојко Борисов побара итна оставка

НАЦИ-СКАНДАЛ БО БУГАРИЈА: Бојко Борисов побара итна оставка

Пицула кажа која земја од регионот следна ќе се приклучи на ЕУ

Пицула кажа која земја од регионот следна ќе се приклучи на ЕУ

ВУЧИЌ ЗАГРИЖЕН: Белград побарал Западот да не ги поддржува Албанците во нивните „болни цели“

ВУЧИЌ ЗАГРИЖЕН: Белград побарал Западот да не ги поддржува Албанците во нивните „болни цели“

Дендиас: Преспанскиот договор треба да се толкува

Дендиас: Преспанскиот договор треба да се толкува

ВОНРЕДНА СРЕДБА: Шокантна одлука на Православната грчка црква за украинската

ВОНРЕДНА СРЕДБА: Шокантна одлука на Православната грчка црква за украинската

(18+) МОРБИДНА ГЛЕТКА НА МЕСТОТО НА ЗЛОСТОРОТ: Момче обесено, девојка во локви крв во Србија

(18+) МОРБИДНА ГЛЕТКА НА МЕСТОТО НА ЗЛОСТОРОТ: Момче обесено, девојка во локви крв во Србија

Заев; Следниот состанок со Вучиќ и Рама на 10 ноември во Охрид

Заев; Следниот состанок со Вучиќ и Рама на 10 ноември во Охрид

Заев и Рама рано по сабајле кај Вучиќ

Заев и Рама рано по сабајле кај Вучиќ