29 Мај, 2020
0.0391

Отворена новата експозитура на ИутеКредит во Струмица

Објавено во: Мои пари 13 Јуни, 2019

Во Струмица се отвори најновата експозитура на брзорастечката компанија за микрокредитирање во Македонија – ИутеКредит. Покрај можноста за брзо онлајн аплицирање на www.iutecredit.mk, отсега струмичани ќе можат да ги користат услугите за најбрзо и најкомфорно кредитирање на новата ИутеКредит локација во Струмица, која се наоѓа на улица Благој Јанков Мучето број 1.

Како дел од понудата на ИутеКредит се потрошувачките кеш кредити кои се достапни во износ до 30 000 денари за нови клиенти и до 100 000 денари за веќе постоечки клиенти со период на отплата до 10 месеци.

Промотивно по повод отварањето, сите заинтересирани и нови клиенти ќе можат да аплицираат за кредит до 20 000 денари со 0% трошоци, што значи при првото земање на кредит во ИутеКредит ќе ја вратат истата сума за којашто аплицирале, во рок од 30 дена.

За аплицирање е потребен само документ за лична идентификација (лична карта или пасош), а одговор по успешно поднесената апликација се добива за само неколку минути.


“Брзината и комфорот во услужувањет на нашите клиенти се секогаш во преден план бидејќи се стремиме да го понудиме најдобро корисничко искуство во секоја ситуација и воедно да ги надминеме нивните очекувања” – изјавуваат од ИутеКредит

Во понудата на ИутеКредит е и наменскиот кредит за купување производи и услуги на 24 рати во износ до 120 000 денари, исто така само со лична карта. Можност за плаќање на рати може да се добие кај сите трговски партнери на ИутеКредит

Листата на продажни места каде што може да се купува со наменски кредит на рати може да се погледне на следниот линк:http://iutecredit.mk/partners/

Како посебен наменски кредит во понудата на ИутеКредит е инстант автмобилскиот кредит за купување користени возила во износ до 1 000 000 денари. Истиот се одобрува без учество, без каско и без лизинг. Заинтересираните за купување автомобил можат да аплицираат за овој кредит директно во новата експозитура на ИутеКредит во Струмица или онлајн на www.iutecredit.mk/car-loan/ каде може да се погледне и целата мрежа на авто плацеви кои соработуваат со ИутеКредит.

Покрај Струмица, досега се отворени и експозитури и во останатите поголеми градови во земјата како Скопје, Тетово, Куманово и Штип. Од компанијата најавуваат дека бројот на физички локации во други градови ќе продолжи да расте како би се понудило најдобро корисничко искуство на сите потенцијални клиенти на ИутеКредит. Покрај како најбрз и најкомфорен кредитор, во своето досегашно постоење ИутеКредит се има покажано како општествено одговорна компанија која инвестира и поддржува проекти од јавен интерес како што се спортот, образованието и здравата животна средина.


Можеби ќе ве интересира

Онлајн промоција на „Најстари приказни“ од Томислав Османли

Онлајн промоција на „Најстари приказни“ од Томислав Османли

Почнува со работа Cafe Literatura: Најубавото кафе во најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore

Почнува со работа Cafe Literatura: Најубавото кафе во најголемата книжарница во Македонија – Literatura.mk Superstore

LOYALTY ДЕНОВИ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ НА FASHION GROUP

LOYALTY ДЕНОВИ ВО ПРОДАВНИЦИТЕ НА FASHION GROUP

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Новата Mokka: Opel се фокусира на плочките со имињата на моделите

Генерали Инвестментс советува: Инвестирањето во акции од нафтената индустрија и воздухопловството само за добрите познавачи

Генерали Инвестментс советува: Инвестирањето во акции од нафтената индустрија и воздухопловството само за добрите познавачи

Стилски совети за впечатлив изглед

Стилски совети за впечатлив изглед

Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

„Нова“ организира онлајн хуманитарен базар за училиштето за деца со посебни потреби „Иднина“

„Нова“ организира онлајн хуманитарен базар за училиштето за деца со посебни потреби „Иднина“

„Божиновски часовници и накит“ ги прогласи победниците на предизвикот „Херои 2020“.

„Божиновски часовници и накит“ ги прогласи победниците на предизвикот „Херои 2020“.