27 Мај, 2022
0.0239

ОВА ГО НЕМА ВО МЕЃУНАРОДНИТЕ ЗДРАВСТВЕНИ РЕГУЛАТИВИ ЗА СЛОБОДНО ДВИЖЕЊЕ НА ПАТНИЦИТЕ: Епидемиологот Кон шокиран од депортацијата на Новак

Објавено во: Свет 16 Јануари, 2022

Ниту епидемиологот Предраг Кон не остана рамнодушен по настаните во Автралија и одлуката на Федералниот суд, првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ да биде принуден што поскоро да ја напушти земјата.

Кон истакна дека е шокиран од начинот на кој тамошните власти се однесувале кон најдобриот тенисер на светот.

- Шокиран сум од одлуката да го депортира Новак од Австралија. Ова во никој случај не е во духот на Меѓународните здравствени регулативи, кои зборуваат за слободно движење на патници, стоки и услуги. Посакувам никогаш да не дојдеше до оваа ситуација - напиша Кон.Можеби ќе ве интересира

Во Донбас се водат најжестоките борби во Европа од Втората светска војна: Зошто оваа победа му е толку важна на Путин?

Во Донбас се водат најжестоките борби во Европа од Втората светска војна: Зошто оваа победа му е толку важна на Путин?

„Не знаевме дека одиме во војна“: Рускиот војник кој го заробиле Украинците раскажува ...

„Не знаевме дека одиме во војна“: Рускиот војник кој го заробиле Украинците раскажува ...

Лукашенко: Се формираше нов фронт и ние тоа не можеме да го занемариме

Лукашенко: Се формираше нов фронт и ние тоа не можеме да го занемариме

Руски војници на суд признаа дека од Белгород гаѓале цели во Харков

Руски војници на суд признаа дека од Белгород гаѓале цели во Харков

Украина тврди дека во војната загинале 29.600 руски војници

Украина тврди дека во војната загинале 29.600 руски војници

Шолц вели дека Путин не може да ја скрши одбраната на Украина

Шолц вели дека Путин не може да ја скрши одбраната на Украина

Русите го заземаат Луганск, илјадници цивили се во опасност да бидат заробени

Русите го заземаат Луганск, илјадници цивили се во опасност да бидат заробени

(ВИДЕО) Се појави снимка од силниот земјотрес во Перу

(ВИДЕО) Се појави снимка од силниот земјотрес во Перу

Има места за криење и постојат сомнежи дека дел од борците од Азов останале во челичарницата

Има места за криење и постојат сомнежи дека дел од борците од Азов останале во челичарницата