06 Февруари, 2023
0.0217

Ова ретко кој го преживува: Удирил во бетонски ѕид на наплатна рампа, автомобилот летал во воздух како да е играчка (ВИДЕО)

Објавено во: Свет 01 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Возач на автомобил во Кина би требало да го прослави 24 ноември како свој втор роденден бидејќи преживеал страшна сообраќајка на наплатна рампа во кинеската провинција Лиаонинг.

Имено, со голема брзина налетал на бетонскиот ѕид во близина на наплатната рампа, по што автомобилот буквално се катапултирал во воздух.

Несреќата се случила околу 20 часот и 20 минути, а била снимена од надзорна камера. Шокантна снимка покажува како автомобилот брзо се приближува до патарината Шихе на автопатот Шенгјанг-Далиан.

Од непозната причина, возачот наместо да сврти на една од коловозните ленти, директно удрил во бетонската преграда. Сепак, наклонот кај разделникот делувал како совршена рампа, катапултирајќи го автомобилот кон небото, најмалку 20 стапки во воздухот. По летот автомобилот паднал директно на покривот.


Локалните медиуми јавуваат дека противпожарните бригади пристигнале на местото во 20:39 часот и констатирале дека возачот ја преживеал несреќата. Успеале лесно да го извлечат човекот од урнатините. Не се знае со какви повреди се здобил возачот, но судејќи по видеото чудо е што воопшто преживеал.

Во секој случај, обликот на преградата можеби го спасило возачот, бидејќи доколку се постават поцврсти и поправи бетонски блокови, овој судир сигурно ќе завршел трагично.


Фото и Видео: Youtube

Можеби ќе ве интересира

СТРАШНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ТУРЦИЈА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ! Огнот проголта се пред себе

СТРАШНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ТУРЦИЈА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ! Огнот проголта се пред себе

ДАЛИ Е МОЖНО? Го предвиде земјотресот пред три дена: Можеше ли Турција да ги ублажи последиците од природната катастрофа

ДАЛИ Е МОЖНО? Го предвиде земјотресот пред три дена: Можеше ли Турција да ги ублажи последиците од природната катастрофа

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО КАКО СЕ ШИРИ СЕИЗМИЧКИОТ БРАН НИЗ ЦЕЛА ЕВРОПА: Од Турција до најсеверните делови на Скандинавија

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО КАКО СЕ ШИРИ СЕИЗМИЧКИОТ БРАН НИЗ ЦЕЛА ЕВРОПА: Од Турција до најсеверните делови на Скандинавија

Спасено дете по 7 часа под урнатините: Потресно ВИДЕО од Турција

Спасено дете по 7 часа под урнатините: Потресно ВИДЕО од Турција

Морничави сцени од Турција: Зграда за малку ќе се урнела врз автомобили, луѓето за влакно ја избегнале смртта (ВИДЕО)

Морничави сцени од Турција: Зграда за малку ќе се урнела врз автомобили, луѓето за влакно ја избегнале смртта (ВИДЕО)

Жител на Турција: „Пред земјотресот се СЛУШНА БУЧАВА под земја“

Жител на Турција: „Пред земјотресот се СЛУШНА БУЧАВА под земја“

ЗЕМЈОТРЕСОТ СРАМНИ СО ЗЕМЈА НАД 1.700 ЗГРАДИ, 500 ЛУЃЕ УМРЕА: Најнови податоци стигнуваат од Турција

ЗЕМЈОТРЕСОТ СРАМНИ СО ЗЕМЈА НАД 1.700 ЗГРАДИ, 500 ЛУЃЕ УМРЕА: Најнови податоци стигнуваат од Турција

ВТОРИОТ ПОТРЕС БИЛ СИЛЕН 6,7 СТЕПЕНИ - се очекува афтершоковите да продолжат со часови, дури и со денови

ВТОРИОТ ПОТРЕС БИЛ СИЛЕН 6,7 СТЕПЕНИ - се очекува афтершоковите да продолжат со часови, дури и со денови

ПРОЗОРИТЕ НИ ЕКСПЛОДИРАА ПРЕД ОЧИ, ИЗГЛЕДАШЕ ДЕКА СВЕТИЛКАТА ЌЕ ПАДНЕ ВРЗ НАС - сведоци за земјотресот во кој досега загинаа над 195 луѓе

ПРОЗОРИТЕ НИ ЕКСПЛОДИРАА ПРЕД ОЧИ, ИЗГЛЕДАШЕ ДЕКА СВЕТИЛКАТА ЌЕ ПАДНЕ ВРЗ НАС - сведоци за земјотресот во кој досега загинаа над 195 луѓе