25 Јуни, 2019
0.0182

Ова се најдобрите шопинг денови во историјата

Објавено во: Финансии 29 Ноември, 2018

Најголемата онлајн продавница во светот, Амазон, објави дека „Црниот петок” и „Сајбер понеделникот” се најголеми трговски денови во историјата на компанијата.

На овие денови имало најголем број на онлајн купувања. 

Годинава тие направија најголем број нарачки во еден ден ширум светот.

Извршниот директор на Амазон, Џеф Вилк, објасни дека овие два дена од година во година продолжуваат да рушат рекорди на оваа платформа. Тоа е доказ дека потрошувачите сакаат да купуваат во празничната сезона. 

Можеби ќе ве интересира

TОЈ Е ТРЕТ НАЈБОГАТ ВО СВЕТОТ: Кој е Французинот чие богатство вреди над 100 милијарди долари

TОЈ Е ТРЕТ НАЈБОГАТ ВО СВЕТОТ: Кој е Французинот чие богатство вреди над 100 милијарди долари

10 ГОДИНИ БИЛА НАСТАВНИЧКА, А ПОТОА ДАЛА ОТКАЗ: Сега само таа е „тешка“ 8 милијарди долари

10 ГОДИНИ БИЛА НАСТАВНИЧКА, А ПОТОА ДАЛА ОТКАЗ: Сега само таа е „тешка“ 8 милијарди долари

Пет македонски банки во Топ-100 во регионот

Пет македонски банки во Топ-100 во регионот

Ова се најдобрите хотели за 2019 година рангирани според TripAdvisor

Ова се најдобрите хотели за 2019 година рангирани според TripAdvisor

СЕ ПРЕСЕЛИЛЕ ВО ЧЕШКИ ГРАД: Сега заработуваат по 4 евра на час

СЕ ПРЕСЕЛИЛЕ ВО ЧЕШКИ ГРАД: Сега заработуваат по 4 евра на час