23 Јануари, 2021
0.0390

ОВА СЕ СЛУЧИ ВО ШПАНИЈА: Гости во хотел се во карантин

Објавено во: Свет 26 Февруари, 2020

Гости во шпански хотел се во карантин. 

Стотина гости, сместени во хотел на шпанскиот остров Тенерифе ќе останат во изолација во следните 14 дена. Кај еден од гостите од Италија е потврден коронавирусот.

„Уште две лица од десетчлената група италијански туристи се позитивни на коронавирусот. Останатите, како што покажуваат тестовите, се негативни“, изјави претставникот на регионалната влада, Марија Тереза Крус Овал.

Вирусот се прошири во Европа, а Италија има голем број заразени. Но, инфицирани има и во други земји. 

Училиште во Виена е ставено под привремена блокада откако кај наставничка се појавиле симптоми на новиот коронавирус.

Можеби ќе ве интересира

Се заразил со коронавирусот и поминал 306 дена во болница

Се заразил со коронавирусот и поминал 306 дена во болница

ЕУ лута на Фајзер, испораката на вакцини повторно одложена

ЕУ лута на Фајзер, испораката на вакцини повторно одложена

Бразил ќе дозволи учество на Хуавеј во аукциите за 5Г мрежа

Бразил ќе дозволи учество на Хуавеј во аукциите за 5Г мрежа

РАСКОШ, ЛУКСУЗ, КОМОЦИЈА - на Доналд Трамп нема да му биде лошо таму каде што ќе живее

РАСКОШ, ЛУКСУЗ, КОМОЦИЈА - на Доналд Трамп нема да му биде лошо таму каде што ќе живее

(ВИДЕО) Тепачка изби во чешкиот Парламент

(ВИДЕО) Тепачка изби во чешкиот Парламент

(ВИДЕО) Силен земјотрес од 7 степени ги стресе Филипините

(ВИДЕО) Силен земјотрес од 7 степени ги стресе Филипините

Војници сексуално злоставувале жени кои се тестирале за коронавирусот

Војници сексуално злоставувале жени кои се тестирале за коронавирусот

По втор пат се зарази со корона и почина - ова е трет случај во светот

По втор пат се зарази со корона и почина - ова е трет случај во светот

НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ: Новиот вид на вурусот е главниот двигател на вториот бран и може да ја намали ефикасноста на вакцините

НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ: Новиот вид на вурусот е главниот двигател на вториот бран и може да ја намали ефикасноста на вакцините