11 Август, 2022
0.0207

ОВА СЕ УЧЕНИЦИТЕ КОИ БЕА УБИЕНИ ВО АВТОБУСОТ ВО КОСОВО: Учеле во средното медицинско училиште, класната се прости од нив со емотивен статус

Објавено во: Балкан 27 Ноември, 2021

Добивај вести на Viber

Во нападот со калашников на автобусот кај Дечани во Косово животот го загуби возачот на автобусот Гани Ѓокај, како и учениците од село Глоѓан - девојката Л.Х.(16) и момчето Ѓ.М.(17).

Тие биле ученици на средното медицинско училиште. По страшната вест, класната раководителка на убиената девојка се прости од неа со емотивна објава на Фејсбук. Покрај фотографиите од девојчето и класот, таа напиша:

„Проклет да си криминалецу што ја уби мојата ученичка. Сочувство до семејствата на сите убиени вечерва“.

Косова Клан јавува дека портпаролот на полицијата за регионот на Пеќ, Фадиљ Гаши изјавил дека во автобусот во моментот на пукањето имало осум патници. Потврдено е и дека повредените патници се префрлени во болницата во Пеќ, но од оваа здравствена установа не наведуваат колку лица се повредени. Според неофицијални информации, повреден е уште еден ученик.

ФОТО: FACEBOOK/GJIMNAZI "A. XHUVANI" PODUJEVË - FAQJA ZYRTARE

Можеби ќе ве интересира

Холанѓанка сакала да се фотографира и паднала од карпа висока 12 метри по што починала

Холанѓанка сакала да се фотографира и паднала од карпа висока 12 метри по што починала

Возач со 1,85 промили алкохол во крвта возел во спротивна насока на автопат во Црна Гора

Возач со 1,85 промили алкохол во крвта возел во спротивна насока на автопат во Црна Гора

Aко патувате во Грција, на познат остров се затворени три плажи

Aко патувате во Грција, на познат остров се затворени три плажи

(ВИДЕО) ГРЦИТЕ СЕ БОРАТ СО ОГНЕНА СТИХИЈА НА ЗАКИНТОС: Мештаните бегаат за да спасат жива глава

(ВИДЕО) ГРЦИТЕ СЕ БОРАТ СО ОГНЕНА СТИХИЈА НА ЗАКИНТОС: Мештаните бегаат за да спасат жива глава

Тинејџер подметнал дури десет пожари на територијата на Херцег Нови: со денови палел вегетација покрај патот, сега е фатен

Тинејџер подметнал дури десет пожари на територијата на Херцег Нови: со денови палел вегетација покрај патот, сега е фатен

Кирил Петков за аферата со Лена Бориславова: Toa e жолта помија на мафијашите

Кирил Петков за аферата со Лена Бориславова: Toa e жолта помија на мафијашите

НОВИНАРИТЕ НА ИНДЕКС НА НОЗЕ - кои се клучните грешки во лекувањето на нивниот колега Матијаниќ кој почина од ковид на 51 годишна возраст

НОВИНАРИТЕ НА ИНДЕКС НА НОЗЕ - кои се клучните грешки во лекувањето на нивниот колега Матијаниќ кој почина од ковид на 51 годишна возраст

Брнабиќ се објаснуваше зошто летувала во Хрватска

Брнабиќ се објаснуваше зошто летувала во Хрватска

Еве како Хрватите сакаат да ги одвратат крадците - креативна порака осамна на аптека

Еве како Хрватите сакаат да ги одвратат крадците - креативна порака осамна на аптека