23 Април, 2018
0.0779

Оваа валута експлодираше и натаму расте

Објавено во: Економија 12 Јануари, 2018

Во однос на американскиот долар вредноста на еврото скокна на тригодишен максимум. 

Еврото порасна на 1,2138  во однос на доларот. 

Ова е највисока вредност од почетокот на 2015 година, а до средината на денот вредноста беше повисока за 0.8% и се искачи на 1,2125 долари. 

Ова се случува откако има напредок во преговорите за формирање на новата германска Влада. 

Можеби ќе ве интересира

Предлог-законот за енергетика во процедура

Предлог-законот за енергетика во процедура

Отфрлени полициските пријави против раководството на „Макпетрол“

Отфрлени полициските пријави против раководството на „Макпетрол“

Во УЈП ќе се оди само со закажан термин

Во УЈП ќе се оди само со закажан термин

Кинески конгломерат ја напушта Deutsche Bank

Кинески конгломерат ја напушта Deutsche Bank

Фото: Ако испазарите во Веро за 30 минути нема да платите паркинг

Фото: Ако испазарите во Веро за 30 минути нема да платите паркинг

Откриена стара рударска населба на место каде што ќе се гради рудник во Радовиш

Откриена стара рударска населба на место каде што ќе се гради рудник во Радовиш

ZTE опасно тоне по американските санкции

ZTE опасно тоне по американските санкции

Рудници во вселената - Бизнис кој ќе вреди трилиони

Рудници во вселената - Бизнис кој ќе вреди трилиони

Колку троши ФК Силекс за една година на фудбалери?

Колку троши ФК Силекс за една година на фудбалери?