23 Октомври, 2018
0.3146
    ALK 8526.54    4.89%     BESK 10210    7.77%     CEVI 1050    5%     FERS 68126    10%     GRNT 882.5    6.37%     KJUBI 1551    6.23%     KMB 5567.22    7.07%     KVAS 15500    10.27%     MKSD 235    8.8%     MPOL 350    9.72%     MPT 50055.82    4.86%     MTUR 5200    7.95%     OHB 6778.6    3.49%     OKTA 5136.53    6.07%     PPIV 47553.12    5.67%     REPL 68000    2.36%     RZLV 70    8.53%     RZUS 130.29    8.58%     SBT 2534    9.99%     STB 1260.59    9.65%     STBP 1191.32    8.3%     STIL 147.83    9.5%     TEL 302    4.86%     TETE 2420    10%     TKVS 5661.18    5.82%     TNB 15271.57    3.89%     TPLF 907    9.95%     TTK 1290.1    9.9%     UNI 2437.07    5.96%     ZILU 256    9.87%     ZPKO 2828.24    -0.87%

Оваа жена тврди дека Путин наредил да ја убијат и јавно се откажува од Русија

Објавено во: Свет 19 Септември, 2018

Руската манекенка Ана Шапиро вели дека рускиот претседател Владимир Путин лично наредил нејзино убиство во Солсбери. 

Таа тврди дека Кремљ сака нејзина ликвидација. 

30-годишната Ана и нејзиниот 42-годишен сопруг Алекс Кинг, вечерале во ресторанот „Прецо“ минатата седмица во Солсбери кога им се слошило. Таа открива дека својот сопруг го пронашла на подот на машкиот тоалет со пена во устата. Алекс се бори за својот живот, а разузнавачките кругови во Велика Британија сметаат дека можеби на парот им е подметнат стрихинин.

„Не сум го видела Алекс повторно, тој е во вештачка кома. Келнерот и јас моравме да се соблечеме до гола кожа и да се истушираме пред тестирањата“- открива таа и вели дека докторите носеле заштитни одела.

Манекенката верува дека зад овој напад стои Путин, баш како и во случајот на труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија во март.

Таа е пуштена од болница во понеделникот и сместена е во локален хотел каде што 24 часа ја чуваат полицајци.

Манекенката јавно се откажала од Путин, Русија и од семејството иако нејзиниот татко бил генерал, по што добила смртни закани. 

Ана е родена во Русија, но добила израелско државјанство во 2006-та година против волјата на своето семејство. Две години подоцна се преселила во Лондон каде го запознала Алекс, а минатиот месец се венчале. Манекенката смета дека руската разузнавачка служба мисли дека таа е шпион.

Инцидентот по втор пат предизвика „опсадна состојба“ во Солсбери во последните неколку месеци. 

Можеби ќе ве интересира

БОМБА ВО ПОШТЕНСКОТО САНДАЧЕ ВО КУЌАТА НА СОРОС: Кој сака да го ликвидира милијардерот?

БОМБА ВО ПОШТЕНСКОТО САНДАЧЕ ВО КУЌАТА НА СОРОС: Кој сака да го ликвидира милијардерот?

(ВИДЕО) КИНЕСКО ГРАДЕЖНО ЧУДО: Отворен најдолгиот мост преку море на светот

(ВИДЕО) КИНЕСКО ГРАДЕЖНО ЧУДО: Отворен најдолгиот мост преку море на светот

(ВИДЕО) ВАКВО НЕШТО ДОСЕГА НЕМАЛО: Сите кои ќе возат по мостот ќе им треба специјална возачка

(ВИДЕО) ВАКВО НЕШТО ДОСЕГА НЕМАЛО: Сите кои ќе возат по мостот ќе им треба специјална возачка

(ВИДЕО-ФОТО) МОРНИЧАВИ ГЛЕТКИ: Стравично незапамтено невреме го погоди Рим-луѓе едвај се спасиле

(ВИДЕО-ФОТО) МОРНИЧАВИ ГЛЕТКИ: Стравично незапамтено невреме го погоди Рим-луѓе едвај се спасиле

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТОП: Вода влегува во куќите, луѓето немоќни

(ВИДЕО+ФОТО) ПОТОП: Вода влегува во куќите, луѓето немоќни

(ВИДЕО) Пат по кој возат само најхрабрите

(ВИДЕО) Пат по кој возат само најхрабрите

(ВИДЕО) На забава десетици повредени откако пропадна под

(ВИДЕО) На забава десетици повредени откако пропадна под

СЕ СУДРИЈА МУСЛИМАНИ И ХРИСТИЈАНИ: Опожарени се домови, а 55 луѓе загинаа

СЕ СУДРИЈА МУСЛИМАНИ И ХРИСТИЈАНИ: Опожарени се домови, а 55 луѓе загинаа

(ВИДЕО) Реванш на Брегзит му побараа 670.000 Британци

(ВИДЕО) Реванш на Брегзит му побараа 670.000 Британци