13 Декември, 2018
0.2834
    ALK 8292.3    -0.08%     BGOR 285    -10.94%     KMB 5082.64    -1.22%     MPT 47500    0%     SBT 1804    -2.49%     STB 1289.79    -0.02%     STBP 1260    -10%     TEL 300    0.46%     TNB 14200    0.21%     USJE 23500    1.95%

Пајакот секогаш гледа од горе, порачаа „Фчерашни новости“

Објавено во: Мои пари 12 Март, 2018

Пајакот секогаш гледа од горе, порачаа „Фчерашни новости“, а за оние што не ја гледаа нивната вчерашна епизода, еве што ќе дознаете последни:

-  Како помина првиот ден на работа за човек со 10 години стаж?

-  Има ли корупција во Македонија?

-  Фчерашни во живо на прес-конференција во Владата


Во недела следува 25 епизода од третата сезона на пародичните вести. Екипата веќе ги подготвува следните прилози, но најавуваат и многу изненадувања на нивната „Фејсбук“ страница. Следете ги!


Можеби ќе ве интересира

L’Homme Idéal - парфемот на современиот маж

L’Homme Idéal - парфемот на современиот маж

Во Веро центар ќе се направи најголемата чоколадна торта во Македонија долга 4 метри

Во Веро центар ќе се направи најголемата чоколадна торта во Македонија долга 4 метри

Фрижидери со германски квалитет и луксузен дизајн – Liebherr достапни на македонскиот пазар

Фрижидери со германски квалитет и луксузен дизајн – Liebherr достапни на македонскиот пазар

Санирани дефекти на овие локации

Санирани дефекти на овие локации

Утре прекин на водоснабдувањето на три улици

Утре прекин на водоснабдувањето на три улици

Македонски Телеком ja има најдобрата мрежа во Македонија и во 2018 година

Македонски Телеком ja има најдобрата мрежа во Македонија и во 2018 година

Barcaffè espresso освои две златни медали на меѓународниот натпревар на дегустација на кафе во Милано

Barcaffè espresso освои две златни медали на меѓународниот натпревар на дегустација на кафе во Милано

Познати Кумот и здравичарот за Бадник 2019

Познати Кумот и здравичарот за Бадник 2019

Прилеп добива сигурно снабдување со електрична енергија за идните 20 години

Прилеп добива сигурно снабдување со електрична енергија за идните 20 години