25 Август, 2019
0.0191

Папата во Скопје со возило од Владата или од својот донатор

Објавено во: Македонија 19 Април, 2019

Папата Франциск на 7 мај во Скопје ќе се вози со репрезентативно возило од Владата или од својот донатор FCA, кој застапува неколку автомобилски брендови.

Поглаварот на Римокјатоличката црква е познат по тоа што често знае да одбере поскромен автомобил за општа комерцијална употреба. Доколку неговата служба се одлучи за некое од репрезентативните возила, како што објави 24ауто, во игра се блиндираниот Mercedes S купен за 600 илјади евра, потоа мерцедесот наменет за Јосип Броз Тито кој е во ретка употреба или пак во некое возило на Службата за општи и заеднички работи, која располага со Volkswagen Passat автомобили и Audi A4. 

Во комбинација би можело да биде и луксузното BMW7 во кое се вози Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, а кое е доделено преку конфискација.


Можеби ќе ве интересира

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Сугарески: Досега изградивме и рехабилитиравме преку 500 километри патишта

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

Состанок на кризниот штаб: Големиот пожар кај Опеница ќе се гаси и со авиони

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

ВИКЕНД БРИФ: Без вакцинален картон нема упис на деца во училиште - Јанева во посебен одел во Шутка

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Со фалсификувано свидетелство ресенчанец се вработил како полицаец

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

Рахиќ: Јанева е во посебен одел во Истражниот Затвор Скопје

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

За само шест месеци, 70 луѓе го загубиле животот во сообраќајки

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

На граничниот премин Табановце се чека околу половина час

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

Сончево и топло: Попладне дожд и грмежи

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол

(ВИДЕО) Уапсен член на криминална група на Попова Шапка, кој бил баран од Интерпол