19 Јуни, 2019
0.0411

Партнерството ми е вредност: Дани Димитровска искрено за љубовта и за музиката

Објавено во: Стил 13 Февруари, 2019

Албум „Град за љубов“ и дваесетте години на музичката сцена се повод за нејзиниот прв солистички концерт, кој ќе се одржи на седми март, а е најавен како рок-симфонија. Дани Димитровска со љубов зборува за настанот во Македонската филхармонија, и за синот Лазар велејќи дека очите му се смеат на секој нејзин успех. Кусо, и со избрани зборови, таа сподели детали и за својот партнер, поранешниот кошаркар Весел, кој е сопственик на еден скопски локал. 

- Што ветуваш на концертот на седми март, каква рок симфонија ќе гледаме ?

* На 7 март (четврток), во Македонската Филхармонија ќе одржам свечен концерт по повод 20 години постоење на музичката сцена. Ќе бидат изведени мои песни кои оставиле белег низ годините во малку поинаков аранжман. Во придружба од четириесетина музичари од филхармонискиот оркестар, на чело со диригентката Бисера Чадловска, ќе пренесеме љубов низ ноти. Сите имаме потреба од тоа, во овој град за љубов.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор