20 Февруари, 2019
0.3062
    ALK 8426.71    0.33%     CEVI 900    0%     GRNT 820.24    0.05%     KMB 5540.25    0.52%     MPT 51523.09    0.29%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.11    -0.09%     RZUS 108    2.86%     SBT 2618.86    8.55%     STB 1254.88    0.18%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.91    -0.01%     UNI 2285.84    2.07%

„Pastel - Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт

Објавено во: Мои пари 12 Октомври, 2018

Добро познатиот бренд „Pastel”, кој веќе 10 години беше познат како одлично место за вкусен појадок, заедно со реномираниот шеф Влатко Огненовски, го надополнуваат концептот со ново одбрано мени за ручек и вечера, збогатено со голем избор на винаи слатки десерти по пристојни и прифатливи цени.

„Pastel - Wine and Dine” е нов современ и модерен ресторан во центарот на Скопје, веднаш спроти театар Комедија, на булеварот Св.Климент Охридски, кој ви нуди и промовира современ пристап во подготовката на храна.

За целокупното доживување во ресторанот се грижи шеф Огненовски, кој што своето искуство и образование го има стекнато со 8 годишна работа заедно со шеф Лоренцини Дучо (Duccio Lorenzini) и Лука Черетани (Luca Cerretani) од Тоскана. Влатко заедно со Елена Сотирова, дипломиран готвач со посебен фокус на т.н. крио кујна, каде што јадењата се подготвуваат на температура од -200⁰C и Игор Стојановски, готвач за пецива и слатки, со голема дисциплина и совршени техники се грижат секој оброк да биде подготвен со многу љубов.

Во овој ресторан преовладува фузија на искуство од традиционални и стари рецепти од Франција и Италија споени со нови и модерни техники на готвење. Според квалитетот на храната и специфичните вкусови, во „Pastel - Wine and Dine” во моментов може да доживеете кулинарско искуство како во еден модерен бутик ресторан во најсовремените светски гастрономски метрополи.

Понудата на „Pastel - Wine and Dine” започнува со вкусни домашни печива и неколку видови на леб за појадок и продолжува со добро одбрано мени за ручек и вечера и секако голем избор на десерти кои се базирани на француската кујна во нејзина изворна форма, како што е користењето на белгиско чоколадо, австриски путер и вистински ванила стапчиња.

Во „Pastel - Wine and Dine” ќе најдете и неколку вида на превкусните и уникатни салати во кои преовладуваат традиционални вкусови осовремени со новите трендови.  Главната карактеристика е врвната понуда на главни јадења базирани на традиционалната италијанска и француската кујна со примеси на американскиот бистро стил на готвење. Гастрономијата на овој ресторан е надополнета и со одличен избор на вина, при што е водено посебна внимание истите да се надополнуваат и комбинираат со јадењата кои што се дел од менито.

Главниот пристап во готвењето на шеф Огненовски е базиран на т.н. примитивна кујна каде е дозволено користење само на основни продукти кои можат да се најдат во природата.  Поради тоа јадењата подготвени на овој начин се исклучително здрави, со богати вкусови, но и тешки за подготвување.
Од сега, кој сака да ужива во вкусна храна, убава атмосфера и вкусни десерти нека го посети ресторанот „Pastel - Wine and Dine”.

Следете нѐ на:Facebook: https://www.facebook.com/pastelmk

Instagram:  https://www.instagram.com/pastel.mk

Посетете ја и нашата веб страна: https://pastel.mk

Можеби ќе ве интересира

Утре без вода корисници на овие улици

Утре без вода корисници на овие улици

Бимилк донираше за Дневниот центар за деца на улица „Шуто Оризари“

Бимилк донираше за Дневниот центар за деца на улица „Шуто Оризари“

Заев и Димитров сепак нема да се гонат за велепредавство

Заев и Димитров сепак нема да се гонат за велепредавство

Без изговори, без оправдувања! Во сообраќајот нема место за „возачи“ без возачка дозвола!

Без изговори, без оправдувања! Во сообраќајот нема место за „возачи“ без возачка дозвола!

ВИДЕО: Претставен концептот на новиот Научно-технолошки парк во Скопје

ВИДЕО: Претставен концептот на новиот Научно-технолошки парк во Скопје

Општествено одговорен HR проект за студенти организиран од страна на Сенсум Тренинг и Коучинг во партнерска соработка со HR World

Општествено одговорен HR проект за студенти организиран од страна на Сенсум Тренинг и Коучинг во партнерска соработка со HR World

Млекара Маестро дел од големиот саем „Продекспо 2019“

Млекара Маестро дел од големиот саем „Продекспо 2019“

Еве каде утре ќе има прекин

Еве каде утре ќе има прекин

Покривот на ГТЦ ќе зазелени

Покривот на ГТЦ ќе зазелени