26 Мај, 2020
0.0284

Патници пријавиле во полиција дека се гушат во пренатрупан автобус на линијата Скопје - Гостивар

Објавено во: Македонија 15 Април, 2019

Од автобус на „Еуро турист“ на линијата Скопје-Гостивар во петокот попладне полицијата симнала 20 патници, кои биле вишок, објави „Порталб.мк“. Полицијата го сопрела автобусот на влезот на Тетово, најверојатно по пријава на патници кои се жалеле дека се гушат.

20-мината патници кои биле вишок, билетите ги купиле во автобус. Возачот се правдал дека не е негова вина, туку на сопственикот и на недостигот на линии.

Како што пишува „Порталб.мк“, вакви случаи има често на линиите од Скопје до Тетово и Гостивар.


Можеби ќе ве интересира

КОЛКУ ПОРАСНАА ПЛАТИТЕ НА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ - Филипче ги кажа бројките

КОЛКУ ПОРАСНАА ПЛАТИТЕ НА ДОКТОРИТЕ И СЕСТРИТЕ - Филипче ги кажа бројките

(ФОТО) Отвори ЗОО Скопје по два и пол месеци

(ФОТО) Отвори ЗОО Скопје по два и пол месеци

Тројца албански државјани илегално влегле во земјава и го прекршиле полицискиот час

Тројца албански државјани илегално влегле во земјава и го прекршиле полицискиот час

Рускоска објави снимка од Боки 13 и Кичеец

Рускоска објави снимка од Боки 13 и Кичеец

„Аџибадем Систина“ воведува можност за онлајн консултации

„Аџибадем Систина“ воведува можност за онлајн консултации

ШТИПСКАТА КОНФЕКЦИЈА ПОД КЛУЧ: 6-мина работници заразени, има и други со симптоми

ШТИПСКАТА КОНФЕКЦИЈА ПОД КЛУЧ: 6-мина работници заразени, има и други со симптоми

Завршни зборови на Рускоска: Јанева се уште е во филмот на „Чарлиевите ангели“

Завршни зборови на Рускоска: Јанева се уште е во филмот на „Чарлиевите ангели“

Владината коалиција постави краен рок за избори до 5 јули

Владината коалиција постави краен рок за избори до 5 јули

Владина седница во 16 часот, крај и за вонредната состојба

Владина седница во 16 часот, крај и за вонредната состојба