05 Март, 2021
0.0230

ПАТНИК НАПРАВИ ВИДЕО ДОДЕКА ПАЃААТ ДЕЛОВИ ОД АВИОНОТ: Чудо ги спаси 240 патници и членови на екипажот

Објавено во: Свет 21 Февруари, 2021

Делови од моторот на авион Боинг 777 на компанијата Јунајтед Ерлајнс паднале во едно предградие на  Денвер, и за среќа авионот во таква состојба успеал да се врати на аеродромот.

Дефектот настанал веднаш по полетувањето, по што еден од моторите на авионот се запалил. Еден од патниците направил и видео кое го објави на Твитер. Вели дека останатите се молеле безбедно да се приземја.


Инаку Боингот 777 сообраќал на линија Денвер-Хонолулу, и во него имало 231 патник, и 10 членови на екипажот. Сите патници биле пренесени на друг лет за Хаваи.

Можеби ќе ве интересира

Дури кон средината на март СЗО ќе објави податоци за потеклото на коронавирусот

Дури кон средината на март СЗО ќе објави податоци за потеклото на коронавирусот

Израел прогласи победа над коронавирусот, но лекарите се плашат од новите соеви

Израел прогласи победа над коронавирусот, но лекарите се плашат од новите соеви

Сепак ќе одмараат само вакцинирани: Кипар од мај отвора врати за Британците кои примиле две дози

Сепак ќе одмараат само вакцинирани: Кипар од мај отвора врати за Британците кои примиле две дози

ИСТРАЖУВАЊЕ ВО 14 ЗЕМЈИ: Луѓето се повеќе им веруваат на вакцините, не се плашат од несакани ефекти

ИСТРАЖУВАЊЕ ВО 14 ЗЕМЈИ: Луѓето се повеќе им веруваат на вакцините, не се плашат од несакани ефекти

СПУТНИК V се повеќе ја добива довербата во Австрија

СПУТНИК V се повеќе ја добива довербата во Австрија

Ричи Пенг: Изградба на оптимални 5G мрежи со одржливи иновации

Ричи Пенг: Изградба на оптимални 5G мрежи со одржливи иновации

Три земји заедно ќе развиваат вакцина

Три земји заедно ќе развиваат вакцина

СЗО засега не поддржува воведување на ковид пасоши

СЗО засега не поддржува воведување на ковид пасоши

СЗО: Бројот на новозаразени e зголемен за девет проценти во 53 европски земји

СЗО: Бројот на новозаразени e зголемен за девет проценти во 53 европски земји