21 Октомври, 2021
0.0414

Пендаровски со ќерката на Роберт Ф.Кенеди во Њујорк

Објавено во: Македонија 21 Септември, 2021

Македонскиот претседател Стево Пендаровски своето учество во рамките на 76.Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк го искористи да се сретне и да направи фотографија со Кери Кенеди.

Мери Кери Кенедие американска адвокатка, авторка и активистка за човекови права. Таа е седмо дете на Роберт Кенеди. Позната е и по тоа што беше 15 години во брак со доскорешниот гувернер на Њукорк, Ендрју Куомо . Таа е претседател на непрофитната адвокатска фондација за човекови права „Роберт Ф. Кенеди“.

„Со Кери Кенеди, ќерка на сенаторот Роберт Ф.Кенеди, која во борбата за човекови права продолжи таму каде што застана нејзиниот татко“, напиша Пендаровски на социјалните мрежи.


Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев вели дека пораката е примена, добиле жолт картон, но ќе се поправат

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Заев вели дека пораката е примена, добиле жолт картон, но ќе се поправат

Скопје има најмногу, а Демир Капија само еден активен случај на коронавирусот

Скопје има најмногу, а Демир Капија само еден активен случај на коронавирусот

Повозрасна скопјанка настрада при пожар во својот дом

Повозрасна скопјанка настрада при пожар во својот дом

Заев вети дека ќе ги послушаат граѓаните за да не добијат црвен картон

Заев вети дека ќе ги послушаат граѓаните за да не добијат црвен картон

Арсовска и Муцунски претставија проект за ИТ-центар во Општина Аеродром

Арсовска и Муцунски претставија проект за ИТ-центар во Општина Аеродром

Тетовец уценувал сограѓанин дека ќе објави компромитичарки фотографии за што повеќе пати земал пари

Тетовец уценувал сограѓанин дека ќе објави компромитичарки фотографии за што повеќе пати земал пари

Ни претстои неработен ден за сите граѓани

Ни претстои неработен ден за сите граѓани

Уште 487 заразени со коронавирусот и 20 починати

Уште 487 заразени со коронавирусот и 20 починати

Таравари најавува дека Алијанса во Кичево ќе го поддржи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски

Таравари најавува дека Алијанса во Кичево ќе го поддржи кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Јовановски