31 Март, 2020
0.0276

ПЕНДАРОВСКИ ЗА ЈАНЕВА: Може се движeла и кон крстот на Водно

Објавено во: Македонија 21 Февруари, 2020

Шефот на државата, Стево Пендаровски, во интервју на „Канал 5“,  рече дека некоректно било што обвинителката Вилма Русковска кажала дека „Јанева се упатила во правец на резиденцијата на претседателот“ кога тоа се случувало во средината на август, а Пендаровски тогаш сѐ уште не ни живеел таму. 

„Тоа се ceнзитивни информации и не можете така непрецизно да шпекyлирате, да велите се движи во правец таму и таму. Може да се движи и кон крстот на Водно“, рече Пендаровски. 

Тој смета дека е потребна меѓународна експертска помош за спроведување на ветинг во правосудството. 

Можеби ќе ве интересира

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Рама за МТВ2: Со Италија сме тесно поврзани, со Македонија нема да има размена на доктори

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Владата бара да се ослободат од работа лицата со попреченост, слепите лица и инвалидите

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

Кина со парична помош на сметката на Министерството за здравство

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Maкедонското знаме подигнато во Брисел, стигнаа првите честитки

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Ако има потреба ученичките и студентските домови ќе се користат за карантин

Свикан Совет за безбедност: Гувернерката и министри кај Пендаровски

Свикан Совет за безбедност: Гувернерката и министри кај Пендаровски

Филипче кажа кога се очекува пикот на заразата со коронавирусот

Филипче кажа кога се очекува пикот на заразата со коронавирусот

(ФОТО) Се мести полската болница во Скопје

(ФОТО) Се мести полската болница во Скопје

Ќе одговара лице кое не ја почитувало самоизолацијата

Ќе одговара лице кое не ја почитувало самоизолацијата