26 Септември, 2022
0.0375

ПЕТГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ИСЧЕЗНА ОД ГРАДИНКА, МАЈКАТА МОЛИ ЗА ПОМОШ: Го пребаравме скоро цело Кладово, но моето дете го нема

Објавено во: Балкан 21 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Од градинката во Кладово утрово околу 10 часот исчезна и до сега не е пронајдено петгодишното девојче Нина А.

Полицијата и мештаните трагаат по неа, а како што пренесуваат српските медиуми девојчето се уште не зборува.

Мајката на исчезнатото девојче Сања Анѓелиќ вели дека немало никакви знации дека ќе дојде до ваква ситуација.

- Ја однесов утрово во градинка и се беше нормално. Таа беше облечена во светло розова јакна. Околу 10 часот ми се јавија наставниците. Бев на работа. Ми кажаа дека моето дете го нема. Нејзината група деца биле во дворот и кога влегле внатре, наставниците утврдиле дека моето дете го нема. Во паника се упатив кон градинката. Оттогаш го пребаравме цело Кладово и ништо - низ солзи раскажува вознемирената мајка и додава дека никој од градинката со часови не и се јавува на телефон.

Нина наскоро ќе наполни пет години, но според нејзината мајка, девојчето слабо комуницира. Дворот на градинката е ограден, но не и заклучен. На никого не му е јасно како малото девојче незабележано излегло.

Родителите апелираат доколку се види девојчето веднаш да се повика полиција.

- Аларм за цело Кладово! Итно! Исчезна мало девојче. Руса коса врзана во опавче, шишки, розова јакна. 5 години. Не зборува, ако го видите, јавете се на 192 – пишува во објава која кружи на социјалните мрежи.

Српски „Телеграф“ пишува дека целиот град ја бара малата Нина, но и дека екипите на полицијата се таму, распоредени низ цело Кладово. 

Цел град ја бара малата Нина (5) која денеска побегна од градинката во Кладово. Екипите на МУП, како што дознаваме, се распоредени насекаде низ Кладово. Подигнати се и два дрона.

Според неофицијални информации, постои сомневање дека девојчето се изгубило во шумата, а бидејќи тој терен е неистражен, потрагата е отежната.

- Акцентот е ставен на пребарувањето на шумата и најголеми се шансите девојчето да е токму таму - вели соговорник на Телеграф запознаен со потрагата.

Да потсетиме, мајката на Нина за Телеграф изјави дека ги пребарале сите игралишта и дека се плаши дека девојчето од страв се сокрило некаде.

Фото: Телеграф.рс

Можеби ќе ве интересира

Анадолија: Грција префрла оклопни возила на демилитаризираните острови во Егејското Море

Анадолија: Грција префрла оклопни возила на демилитаризираните острови во Егејското Море

ДВАЈЦАТА ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ЗАЕДНО БИЛЕ НА КРШТЕВКА? - едниот учесник во сообраќајката во која настрада семејство имал 2,5 промили алкохол во крвта

ДВАЈЦАТА ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ЗАЕДНО БИЛЕ НА КРШТЕВКА? - едниот учесник во сообраќајката во која настрада семејство имал 2,5 промили алкохол во крвта

БОЛКА ОД КОЈА СЕ КИНЕ СРЦЕТО - погребано момчето кое се задуши со гас, мајката не дошла ниту на закопот

БОЛКА ОД КОЈА СЕ КИНЕ СРЦЕТО - погребано момчето кое се задуши со гас, мајката не дошла ниту на закопот

ОВА Е СЕМЕЈСТВОТО КОЕ НАСТРАДА ВО КОБНАТА СООБРАЌАЈКА КАЈ МОСТАР - протекоа детали: Имало трка на мртви пијани, поради нив загинаа овие луѓе

ОВА Е СЕМЕЈСТВОТО КОЕ НАСТРАДА ВО КОБНАТА СООБРАЌАЈКА КАЈ МОСТАР - протекоа детали: Имало трка на мртви пијани, поради нив загинаа овие луѓе

ПЕКОЛЕН ПЛАН - во Вукотиќ од кола во движење требало да пука жена од Црна Гора која го следела со GPS, постоеле две стрелечки екипи

ПЕКОЛЕН ПЛАН - во Вукотиќ од кола во движење требало да пука жена од Црна Гора која го следела со GPS, постоеле две стрелечки екипи

ЛИЧНО НАЈМНОГУ МЕ ТРОГНА КОГА НЕГОВИТЕ ДЕЦА ИЗЛЕГОА НА ТЕРЕНОТ И ГИ ВИДОВ КАКО ПЛАЧАТ - Ѓоковиќ за збогувањето со Федерер

ЛИЧНО НАЈМНОГУ МЕ ТРОГНА КОГА НЕГОВИТЕ ДЕЦА ИЗЛЕГОА НА ТЕРЕНОТ И ГИ ВИДОВ КАКО ПЛАЧАТ - Ѓоковиќ за збогувањето со Федерер

СТО ЕВРА ПОВЕЌЕ ИЛИ ЛЕТАШ НАДВОР - станоиздавачите дрско ги зголемуваат кириите во Србија поради доаѓањето на избеганите Руси

СТО ЕВРА ПОВЕЌЕ ИЛИ ЛЕТАШ НАДВОР - станоиздавачите дрско ги зголемуваат кириите во Србија поради доаѓањето на избеганите Руси

ПОРАДИ НИВ МОЈОТ МАЛ АНГЕЛ КРЕНА РАКА НА СЕБЕ! Мајката на Горан ги обвинува соседите за неговата смрт

ПОРАДИ НИВ МОЈОТ МАЛ АНГЕЛ КРЕНА РАКА НА СЕБЕ! Мајката на Горан ги обвинува соседите за неговата смрт

Маж во Ниш се обидел да ја убие сопругата, а потоа се повредил

Маж во Ниш се обидел да ја убие сопругата, а потоа се повредил