25 Август, 2019
0.0180

Платил над 35 милиони долари: Кој е Бугаринот што си го купил највредниот имот во Беверли Хилс

Објавено во: Балкан 23 Април, 2019

Еден човек со бугарскo имe го купил еден од најпродаваните имоти во Беверли Хилс. Договорот е за повеќе од 34 милиони долари и е највредниот во 2019 година.

Името на купувачот не се открива а бугарските медиуми пренесуваат дека правното лице кое го стекнало имотот, е поврзано со личност по име Христо Христов. Целосните иницијали се совпаѓаат со оние на познат трговец на оружје. Информациите не се официјално потврдени.

Областа на целиот имот е речиси 4 декари, а во објектот има седум спални соби, тавани на висина од 8 метри, како и контролиран од компјутер 25-метарски водопад.

Изградбата на куќата била завршена во 2014 година. Почетната цена на имотот беше објавена на 55 милиони долари а по се изгледа дека купувачот направил добра зделка.

Можеби ќе ве интересира

Сергеј Трифуновиќ му пиша на Мекалистер: ЕУ да биде посредник за ФЕР избори

Сергеј Трифуновиќ му пиша на Мекалистер: ЕУ да биде посредник за ФЕР избори

Данчила: Верувам дека ќе бидам првата жена претседател на Романија

Данчила: Верувам дека ќе бидам првата жена претседател на Романија

Молња предизвика пожар во Хвар

Молња предизвика пожар во Хвар

Словенија со највисока просечна плата во Регионот

Словенија со највисока просечна плата во Регионот

„Фич“: Бугарија може да го усвои еврото на почетокот на јануари 2023 година

„Фич“: Бугарија може да го усвои еврото на почетокот на јануари 2023 година

Зголемен бројот на туристи во Албанија, ја посетиле и над триста илјади Македонци

Зголемен бројот на туристи во Албанија, ја посетиле и над триста илјади Македонци

ГОРИ ВО СОСЕДСТВОТО: Пожари во Грција и Албанија

ГОРИ ВО СОСЕДСТВОТО: Пожари во Грција и Албанија

(ВИДЕО) Срамнет е со земја ресторанот на Албанецот кој нападна туристи од Шпанија

(ВИДЕО) Срамнет е со земја ресторанот на Албанецот кој нападна туристи од Шпанија

(ВИДЕО) Во Загреб од удар на гром се запалија куќи

(ВИДЕО) Во Загреб од удар на гром се запалија куќи