17 Август, 2019
0.0213

По два дена го извадија жив од под рушевини

Објавено во: Балкан 08 Февруари, 2019

Спасувачите во Истанбул извадија 16-годишен тинејџер од рушевините на зградата која се урна пред два дена. Ова го соопшти турскиот министер за внатрешни работи, Сулејман Солју.

Тинејџерот веднаш е хоспитализиран, но нема информации за неговата здравствена состојба. Бројот на луѓе кои што се извлечени од рушевините се искачи на 14, а најдени се и телата на 11 жртви.

Зградата имала 14 станови и 43 станари. Уште не е познато зошто дошло до уривање. 

Можеби ќе ве интересира

Што се случи со децата кои се затруја во Хрватска?

Што се случи со децата кои се затруја во Хрватска?

НЕ СЕ САМО МАКЕДОНЦИТЕ: Кои други народи немаат пари за летување?

НЕ СЕ САМО МАКЕДОНЦИТЕ: Кои други народи немаат пари за летување?

(ВИДЕО) Машко - женска тепачка на плажа во Улцињ предизвика лавина реакции

(ВИДЕО) Машко - женска тепачка на плажа во Улцињ предизвика лавина реакции

Петнаесета земја го повлекува признавањето на Косово, вели Дачиќ

Петнаесета земја го повлекува признавањето на Косово, вели Дачиќ

Грција се сомнева дека пожарот на островот Евија е подметнат

Грција се сомнева дека пожарот на островот Евија е подметнат

(ВИДЕО) ГОРИ НА ЗАКИНТОС: Се чекаат авиони на помош

(ВИДЕО) ГОРИ НА ЗАКИНТОС: Се чекаат авиони на помош

Tуристите во Црна Гора се жалат на стомачен вирус и шуга

Tуристите во Црна Гора се жалат на стомачен вирус и шуга

Оштетувања на мозокот имаат децата затруени на јахтата на Хвар

Оштетувања на мозокот имаат децата затруени на јахтата на Хвар

ДАЧИЌ ЗА СЛУЧАЈОТ СО МОРИНА: Тоа е аболиција за терористи

ДАЧИЌ ЗА СЛУЧАЈОТ СО МОРИНА: Тоа е аболиција за терористи