20 Август, 2019
0.0196

По помпезно најавениот автопат Миладиновци – Штип ќе се вози, ама наскоро

Објавено во: Економија 09 Март, 2019

Пу пу не важи испадна работата со автопатот Миладиновци – Штип кој според првични најави во медиумите требаше да биде пуштен денеска.

Надлежните велат дека автопатот ќе биде пуштен за скоро време, но тоа нема да биде викендов а по тој пат апелираат да не се вози.

Допрва ќе се прават сите неопходни проверки .

Во медиумите утринава дел од граѓаните испратиле информации дека патот  Штип – Миладиновци е затворен а тешка градежна машина била поставена на самиот почеток од автопатот.

Можеби ќе ве интересира

ЗАЕВ ЗАДОВOЛЕН ОД РАСТОТ НА ПЛАТИТЕ: Мерките на Владата ги даваат своите резултати

ЗАЕВ ЗАДОВOЛЕН ОД РАСТОТ НА ПЛАТИТЕ: Мерките на Владата ги даваат своите резултати

Се зголемила просечната плата - колку изнесува сега?

Се зголемила просечната плата - колку изнесува сега?

Колку пари прави „Пекабеско“?

Колку пари прави „Пекабеско“?

Регионална економска соработка- Што очекува бизнисот?

Регионална економска соработка- Што очекува бизнисот?

Неколку општини ќе се офајдат со 165 милиони денари за изградба на улици, водоводи, набавка на механизација

Неколку општини ќе се офајдат со 165 милиони денари за изградба на улици, водоводи, набавка на механизација

„Пекабеско“ во ќар 930.000 евра, колку од нив ќе си даде Кутревски за менаџерска награда?

„Пекабеско“ во ќар 930.000 евра, колку од нив ќе си даде Кутревски за менаџерска награда?

Од ноќеска на полноќ цените на горивата се вакви

Од ноќеска на полноќ цените на горивата се вакви

Шеиците се повлекуваат од Балканот?

Шеиците се повлекуваат од Балканот?

РАДИКАЛЕН ПРЕДЛОГ ВО ЕВРОПА: Да одат во пензија на 75 години

РАДИКАЛЕН ПРЕДЛОГ ВО ЕВРОПА: Да одат во пензија на 75 години