23 Април, 2018
0.0773

По потерницата, во раце на полицијата паднал уште еден „маскиран“ од крвавиот четврток во Собрание

Објавено во: Македонија 12 Јануари, 2018

Неофицијално е уапсен уште еден осомничен по кој МВР трагаше со потерница.

Како што се пишува се работи за Младен Додевски кој беше дел од толпата која на 27 27 април лани упадна во Собрание.

За Додевски, како и за Александар Василевски Нинџа, Никола Митревски Кољо, Дејан Давидовски и  Митре Питроповски кои се во бегство Кривичен суд побара притвори.

Сите се осомничени за терористичко загрозување на уставниот поредок на Македонија и за тешки насилства во Собранието на 27 април лани.

Можеби ќе ве интересира

Димитров и Коѕијас треба повторно да се сретнат во Виена

Димитров и Коѕијас треба повторно да се сретнат во Виена

Голема тепачка во скопско кафуле - Неколку повредени

Голема тепачка во скопско кафуле - Неколку повредени

Систем за донирање за вишокот храна во Македонија

Систем за донирање за вишокот храна во Македонија

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Градско

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Градско

Несогласувања во Владата: Десковска не се согласува за вакцините

Несогласувања во Владата: Десковска не се согласува за вакцините

Извештајот на СЈО денеска пред собраниска комисија

Извештајот на СЈО денеска пред собраниска комисија

Милчин: Грција не преговара, Грција уценува

Милчин: Грција не преговара, Грција уценува

Синот на Есма Реџепова ја демантира кражбата

Синот на Есма Реџепова ја демантира кражбата

Паднаа остри критики за најавата на Филипче околу задолжителното вакцинирање

Паднаа остри критики за најавата на Филипче околу задолжителното вакцинирање